Sākas jauniešu pieteikšanās “DiscoverEU” bezmaksas ceļošanas kartēm Eiropas iepazīšanai

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka no 4. oktobra var pieteikties Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” iniciatīvā “DiscoverEU”, kurā astoņpadsmitgadīgiem jauniešiem iespējams pretendēt uz bezmaksas ceļošanas kartēm Eiropas iepazīšanai. 2023. gada rudens pieteikšanās kārtā šī iespēja tiks piešķirta vairāk nekā 35 000 Eiropas jauniešu, tai skaitā vismaz 155 jauniešiem no Latvijas.
Konkursā atlasītie pretendenti ceļā varēs doties laikā no 2024. gada 1. marta līdz 2025. gada 31. maijam – vieni vai grupai pievienojot līdz pat četriem draugiem.

FOTO: Publicitātes foto

Konkursā atlasītie pretendenti ceļā varēs doties laikā no 2024. gada 1. marta līdz 2025. gada 31. maijam – vieni vai grupai pievienojot līdz pat četriem draugiem.

Pieteikties “DiscoverEU” astotajai kārtai iespējams no 4. oktobra plkst. 13.00 (pēc Latvijas laika) līdz 18. oktobra plkst. 13.00 (pēc Latvijas laika), aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu Eiropas Jaunatnes portālā.
 

Lai pieteiktos dalībai iniciatīvā “DiscoverEU”, jauniešiem:

  • 2024. gada 1. janvārī jābūt 18 gadus veciem, proti, dzimušiem laikā no 2005. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2005. gada 31. decembrim (ieskaitot); 
  • jābūt pilsoņiem vai patstāvīgiem iedzīvotājiem kādā no ES dalībvalstīm, tai skaitā to aizjūras zemēs un teritorijās (AZT) vai programmas “Erasmus+” asociētā trešā valstī;
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā pareizi jānorāda personas apliecības, pases vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas numurs.

 

Konkursā atlasītie pretendenti ceļā varēs doties laikā no 2024. gada 1. marta līdz 2025. gada 31. maijam – vieni vai grupai pievienojot līdz pat četriem draugiem, kuri atbilst dalības kritērijiem. Apstiprinātie dalībnieki saņems arī “DiscoverEU” Eiropas Jaunatnes karti, kas darbojas kā atlaižu karte. Ar to varēs iegūt dažādas atlaižu iespējas 36 Eiropas valstīs – transportam, naktsmītnēm, pārtikai, apskates objektu, kultūras un sporta pasākumu apmeklējumiem un citām aktivitātēm.
 

Eiropas apceļošanai galvenokārt jāizvēlas vilciens, taču salu un nomaļu reģionu iedzīvotāji varēs izmantot citas transporta alternatīvas (piemēram, prāmi vai autobusu). Dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt papildu atbalstu.

 

“Atsaucot atmiņā piedzīvoto un emocijas, kuras asociējas ar ceļojumā pavadīto laiku, atzīstu, ka “DiscoverEU” ir lieliska iespēja! Dalība iniciatīvā dod iespēju pārbaudīt savu emocionālo noturību, uzzināt, cik labs plānotājs – gan finanšu, gan laika – tu es, iepazīt citu valstu kultūras, pierādīt sev un citiem, ka tu vari būt neatkarīgs, iepazīt jaunus cilvēkus un varbūt iegūt arī jaunus draugus,” pieredzē dalās Paula Molodavčenko, kura, pateicoties “DiscoverEU”, sešās dienās apceļoja sešas valstis.
 

Reklāma
Reklāma

Par “DiscoverEU”

Iniciatīvas “DiscoverEU” mērķis ir astoņpadsmitgadīgiem eiropiešiem dot iespēju atklāt Eiropu, iepazīt tās kultūras bagātību, baudīt pārvietošanās brīvību un iegūt jaunus draugus. Papildu tam jauniešiem visa ceļojuma garumā ir iespēja neformāli mācīties, gūt jaunas, praktiskas prasmes un pieredzi, kas noderēs nākotnē.

 

“DiscoverEU” ceļošanas kartes tiek piešķirtas, balstoties uz dalībvalstu iedzīvotāju īpatsvaru salīdzinājumā ar kopējo ES iedzīvotāju skaitu, kā arī skatoties pēc pieteikuma anketas. Kopumā no 2018. gada, kad iniciatīva “DiscoverEU” tika organizēta pirmo reizi, 248 000 ceļošanas kartēm pieteikušies vairāk nekā miljons jauniešu no visas ES, tostarp 6420 Latvijas jaunieši, no kuriem 1032 ieguvuši šo iespēju.

 

Plašāka informācija, pieteikšanās nosacījumi un cita būtiska informācija par “DiscoverEU” atrodama Eiropas Jaunatnes portālā un tīmekļvietnē jaunatne.gov.lv.

Saistītie raksti