Lai cilvēki varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās, plāno pagarināt pasu un ID karšu beigušos termiņu

Cilvēkiem, kuriem no 2020. gada 1. marta beidzies personu apliecinoša dokumenta derīguma termiņš, to pagarinās līdz 2023. gada 30. aprīlim, otrdien lēma valdība. Par attiecīgajiem grozījumiem Personu apliecinošu dokumentu likumā vēl jālemj Saeimai.
Līdz 2022. gada 1. oktobrim derīguma termiņš būs beidzies 26 661 personu apliecinošam dokumentam,

FOTO: Shutterstock.com

Līdz 2022. gada 1. oktobrim derīguma termiņš būs beidzies 26 661 personu apliecinošam dokumentam,

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!") norādīja, ka līdz 2022. gada 1. oktobrim derīguma termiņš būs beidzies 26 661 personu apliecinošam dokumentam, kura vietā pašlaik vēl nav saņemts jauns. Tā kā arī ir būtiski palielinājies pieprasījums pēc personu apliecinošiem dokumentiem, pēc ministra teiktā, grozījumi vajadzīgi, lai iedzīvotājiem nodrošinātu viņu pamattiesības.

 

Izmaiņās noteikts, ka gadījumos, ja Latvijas Republikā izsniegtam Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai bezvalstnieka personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai jeb eID kartei – beidzies derīguma termiņš, sākot ar 2020. gada 1. martu, to varēs izmantot personas identificēšanai līdz 2023. gada 30. aprīlim.

 

Tas būs spēkā, ja dokuments nav kļuvis nederīgs citu iemeslu dēļ, piemēram, ticis sabojāts vai mainījusies dokumentā ierakstītā informācija. Šāda dokumenta izmantošana būs iespējama tikai klātienē, to nevarēs izmantot identitātes apliecināšanai elektroniskajā vidē. 

 

Reklāma
Reklāma

Personām, kurām pases un eID kartes derīguma termiņš beidzies no 2020. gada 1. marta, netiks piemērots sods.

 

Paredzēts, ka pase vai eID karte, kurai termiņš beidzies no 2020. gada 1. marta, būs uzskatāms par derīgu vēlētāja personu apliecinošu dokumentu arī Saeimas vēlēšanās, kas notiks 1. oktobrī. Šogad vēlēšanās tiks veikta elektroniskā vēlētāju uzskaite, kas ļaus pārliecināties, vai persona jau nav piedalījusies vēlēšanās citā iecirknī. 

 

No portāla www.lsm.lv.

Saistītie raksti