Ukrainas iedzīvotājiem rudenī būs bezmaksas studijas Latvijas Universitātē

Latvijas Universitāte (LU) pieņēmusi lēmumu arī nākamajā studiju gadā rudens semestrī atbalstīt Ukrainas studentus, no augstskolas līdzekļiem sedzot mācību maksu, ziņo LU.
Universitātes tīmekļa vietnē arī latviešu, angļu un ukraiņu valodās sniegta informācija par pieejamu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Universitātes tīmekļa vietnē arī latviešu, angļu un ukraiņu valodās sniegta informācija par pieejamu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem

LU vadības sēdē nolemts Ukrainas civiliedzīvotājus – LU studentus rudens semestrī 100% apmērā atbrīvot no studiju maksas. Tāpat turpinās individuāla atbalsta sniegšana gan studentiem, gan mācībspēkiem un pētniekiem, kuri vēršas LU. 


Kā jau iepriekš norādīja LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, tad LU ir ļoti cieša un produktīva sadarbība ar vairākām Ukrainas augstskolām. 

“Mēs palīdzam nodrošināt ukraiņu zinātnieku pētījumu un jauniešu studiju nepārtrauktību. 

Esmu pateicīgs visiem universitātes studentiem un darbiniekiem, kuri ar savu pilsonisko stāju, sociālo aktivitāti un arī ar ziedojumiem atbalsta Ukrainas cīņu pret agresiju,” tā I. Muižnieks.

Reklāma
Reklāma


Universitātes tīmekļa vietnē www.lu.lv arī izveidota sadaļa “LU atbalsts Ukrainai”. Tajā latviešu, angļu un ukraiņu valodās sniegta informācija par pieejamu atbalstu. Sadaļas izveidošanā aktīvi iesaistījās LU Studentu padome, tai skaitā sadarbībā ar studentiem no Ukrainas veicot informācijas tulkošanu ukraiņu valodā.