2. martā rīko vebināru pedagogiem un vecākiem – kā skolā runāt par karu?

Trešdien, 2. martā, plkst.16.00 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina pedagogus un vecākus uz tiešsaistes sarunu ciklā “Emociju viesistaba”. Vebināra tēma – kā skolā runāt par karu.
Speciālistu saruna skolotāju un vecāku atbalstam.

FOTO: Publicitātes foto

Speciālistu saruna skolotāju un vecāku atbalstam.

Sarunā piedalīsies Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības centra eksperte Solvita Lazdiņa, LU profesore, klīniskā un izglītības psiholoģe Baiba Martinsone un politologs Filips Rajevskis. Sarunu vadīs žurnāliste Daina Jāņkalne.

 

Sarunas tēmas:

  • Emocionāls līdzsvars un drošības sajūtas radīšana bērniem; pareizie vārdi un vēlamā rīcība.
  • Situācija Ukrainā un “kurš ir vainīgs” – vienkāršas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem.
  • Naida runa un atšķirīgs viedoklis – kā tos skolā atpazīt un ko ar tiem iesākt.

 

Krievijas agresija un brutāls karš Latvijas kaimiņvalstī Ukrainā ir satricinājis ierasto veidu, kā līdz šim bijām pieraduši vērtēt līdzcilvēkus un paši sevi, licis pārvērtēt priekšstatus par faktoriem, kas balsta mūsu dzīves drošību un ļauj prognozēt nākotni. Sabiedrībā valdošā spriedze, neziņa, dusmas un bēdas izpaužas arī skolu dzīves ikdienā, liekot gan pedagogiem, gan skolēniem saskarties ar šo emociju radītiem konfliktiem. 

 

Reklāma
Reklāma

“Emociju viesistabas” dalībnieki pārrunās emocionālās problēmas un arī konkrētas situācijas, kas Ukrainas kara kontekstā ir aktualizējušās gan pirmsskolās, gan vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, piedāvājot nostādnes un risinājumus, kas palīdzētu izglītības darbiniekiem ikdienas darbā. 

 

Vebināram varēs sekot tiešsaistē IZM Facebook un Youtube kontā. Skatītājiem tiešraides laikā būs iepēja uzdot arī jautājumus Facebook komentāru sadaļā. Saruna jebkuram interesentam būs pieejama arī ierakstā IZM mājaslapā un sociālo tīklu kontos.