Jaunietim 18 gadi, mācās un arī strādā. Vai piešķirs 500 eiro atbalstu?

Bērnam aizvadītā gada decembrī palika 18 gadi. Viņš mācās tehnikumā, bet šī gada janvāra vidū paralēli arī sāka strādāt un darba devējs par viņu veic sociālās iemaksas. Vai tad, ja mācās un pelna naudu, kaut kas mainās nosacījumos par 500 eiro atbalsta saņemšanu no valsts?

FOTO: Shutterstock.com

Bērna nodarbinātības fakts neierobežo vecāka tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu, ja bērns turpina mācīties un nav stājies laulībā.

Uz Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” izskanējušo jautājumu atbildi sniedza Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Aiva Zīrāka, vispirms norādot, kam ir tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu: to izmaksā par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 15 gadu vecumam, kā arī par bērnu vecumā no 15 līdz 20 gadiem, ja viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Tie ir galvenie kritēriji. 


Bērna nodarbinātības fakts neierobežo vecāka tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu, ja bērns turpina mācīties un nav stājies laulībā. 

"Tātad, ja viens no vecākiem par šo bērnu saņem ģimenes valsts pabalstu un tas notiek laika posmā no 1. marta līdz 6. aprīlim (ja nav izbeigušās tiesības saņemt minēto pabalstu), tad arī par šo bērnu tiks piešķirts 500 eiro atbalsts,” rezumē eksperte.

Visu raidījumu vari noklausīties te:

Reklāma
Reklāma

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/ka-labak-dziivot/500-eiro-pabalsts-par-bernu-vsaa-parstaves-skaidro-sanemsanas-ka.a140662/

Saistītie raksti