Ja skolēns mācās Rīgā, bet ir deklarēts citā pašvaldībā – vai pienākas bezmaksas pārtikas paciņa attālināto mācību laikā

Rīgas Domes lēmums paredz, ka visiem skolēniem, kam mācības notiek attālināti, Rīgas pašvaldībā jānodrošina pārtikas paciņu saņemšana. Ja skolēni mācās Rīgā, bet ir deklarēti citā pašvaldībā, vai pienākas bezmaksas paciņa?

FOTO: Shutterstock.com

Pārtikas paciņas pienākas visiem, kuri apgūst pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs attālinātā mācību darba organizācijas formā

Skaidro Rīgas domes Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Rīgas Domes pagaidu administrācijas 17. septembra sēdē akceptēja grozījumus lēmumā “Par izglītojamiem, kuru ēdināšanas izmaksas sedz Rīgas pilsētas pašvaldība”. Tie paredz segt ēdināšanas (pārtikas paku) izdevumus no pašvaldības budžeta līdzekļiem izglītojamajiem, kuri apgūst pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs attālinātā mācību darba organizācijas formā. Tas nozīmē, ka pašvaldības izglītības iestādēm sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem ir jāorganizē pārtikas paku komplektēšana atbilstoši normatīvo aktu prasībām un izsniegšana. Pārtikas paku izmaksas tiek segtas, nepārsniedzot maksu par pusdienām 1,42 euro (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli) dienā.

“Jā, bezmaksas pārtikas paciņas pienākas arī bērniem, kas ir deklarēti citās pašvaldībās, bet mācās Rīgas skolās,” apstiprina I. Veldre.

Reklāma
Reklāma

Lasi vēl: Kuriem skolēniem Rīgā pienākas bezmaksas pārtikas pakas

 

Saistītie raksti