Jaunākajam Covid-19 pacientam Daugavpils slimnīcā ir seši gadi

Jaunākajam Covid-19 pacientam, kurš pašlaik uzturas Daugavpils reģionālajā slimnīcā, ir seši gadi, informēja iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ārstniecības iestādē pašlaik atrodas 22 pacienti, kuriem apstiprināta Covid-19 saslimšana. Jaunākajam pacientam ir seši gadi, vecākajam 94, bet vidējais pacientu vecums ir 55-60 gadi. Visiem pacientiem veselības stāvoklis ir vidēji smags.

Pēc Gronskas paustā, lai saglabātu pieejamu 15% brīvu gultasvietu fondu neatliekamās palīdzības nodrošināšanai, slimnīca monitorē statistiku un strādā pie pārprofilēšanas plāna. "Notiek sadarbošanās ar citām ārstniecības iestādēm, lai gadījumā, kad būs nepieciešamība, varētu novirzīt pacientus uz šīm iestādēm," atklāja viņa.

Pašlaik slimnīca neplāno atteikties no kādu pakalpojumu sniegšanas un tie tiks nodrošināti, kamēr būs pieejams cilvēku resurss, kas var sniegt šos pakalpojumus.

Jau ziņots, ka Covid-19 pacientu ārstēšanā nav sasniegti 80% no slimnīcu kapacitātes, un vēl ir iespējams palielināt gultu skaitu saslimušo cilvēku uzņemšanai, informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Pašlaik vēl nav iespējams pateikt, cik procenti no pieejamo gultu skaita ir aizņemtas, jo tas būs atkarīgs no tā, ka cik lielā mērā tiks ierobežoti cita veida plānveida pakalpojumi, kuri nav neatliekami, skaidroja VM pārstāvis.

Reklāma
Reklāma

Vaicāts par iepriekš minēto 250 gultu skaitu, ministrijas pārstāvis skaidroja, ka tas ir tikai sākotnējais skaits, kas ir pieejams, nepalielinot slimnīcu kapacitāti, ko var veikt, samazinot citus plānveida pakalpojumus. Šneiders reizē arī atgādināja, ka ir noteikts, ka reģionālajām un universitāšu slimnīcām būs jātur brīvo gultu fonds 15% apmēra, lai slimnīca varētu uzņemt jaunus neatliekamos pacientus ar jebkuru saslimšanu.

Plānā, kurā skaidrota ierobežojumu ieviešana pie konkrētiem saslimstības rādītājiem, ir izvirzīti trīs faktori, kas vainu atsevišķi vai arī kombinācijā ar citiem noved pie ceturtās riska kategorijas jeb ļoti augsta riska situācijas.

Viens no šiem faktoriem Covid-19 hospitalizēto pacientu skaits. Tam sasniedzot 80% no slimnīcu kapacitātes, tiktu sasniegta ceturtā riska kategorija. Tāpat ceturtā riska kategorija tiktu sasniegta, ja saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniegtu vidējo Eiropas Savienības (ES) rādītāju. Pēdējais faktors ir mirstības rādītājs. Ļoti augsts risks iestātos, ja mirstība Covid-19 pacientu vidū pārsniegtu vidējo ES rādītāju.