Veselības ministre neizslēdz iespēju, ka attālinātās mācības būs visā Latvijā

Vakardienas rekordlielais Covid-19 saslimušo skaits ir pamats būt vēl vairāk piesardzīgiem, lai skolas pēc iesējas ilgāk varētu noturēt mācības klātienē, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Ilze Viņķele.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto no Jauns.lv

"Lielais saslimušo skaits ir signāls sabiedrībai, ka Covid-19 nav izdomājums un tas ir, kā teiktu tautas valodā, ārkārtīgi lipīgs. Tikai kopīgiem spēkiem sadarbojoties, to varam ierobežot, jo saslimšanas gadījumu kopskaitu palielināja vairāki faktori, proti, viens no tiem bija tas, ka tika veikta plašāka testēšana, gan arī tas, ka atšķirībā no situācijas pavasarī skolas nav ciet un mācības turpinās klātienē, tādējādi palielinot iespējas inficēties," stāstīja ministre.

Tāpēc ir jāievēro drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai, lai skolas varētu pēc iespējas ilgāk noturēt mācības klātienē, lai gan ir skaidrs, ka izplatoties slimībai plašāk, nav izslēgta pāreja uz attālinātām mācībām visā Latvijā.

"Attālinātās mācības ir sitiens ģimenei ekonomiski, jo vecākiem jāpaliek mājās, viņi nevar strādāt un ekonomika nevar atkopties, turklāt tas ir stress, un arī vairo skolēnu nevienlīdzības riskus. Tāpēc lēmums par attālināto mācību ieviešanu visā Latvijā būs kā pēdējais solis, kas ir jāattālina pēc iespējas tālāk," sacīja ministre.
 

Ir skaidrs, ka izplatoties slimībai plašāk, nav izslēgta pāreja uz attālinātām mācībām visā Latvijā.

Reklāma
Reklāma


Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības dēļ Daugavpilī un Kuldīgā līdz oktobra vidum ieviesīs ierobežojumus, tostarp pasākumos iekštelpās vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku, bet sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa nevarēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem.  Klātienē nenotiks amatiermākslas un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve (tai skaitā treniņu, sacensību un mēģinājumu norise). Personām būs jālieto mutes un deguna aizsegi, izmantojot pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī publiskās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distancēšanos.