Dumpis norāda, ka ES ārējo robežu atvēršanas gadījumā pašizolāciju vajadzētu ievērot iebraucējiem no trim pasaules vietām

Ja tuvākajā nākotnē tiktu atvērtas Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas, iebraucējiem no Krievijas, ASV vai Dienvidamerikas būtu noteikti jādodas 14 dienu pašizolācijā, norādīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

 

Veselības ministrija aizvien aicina rūpīgi izvērtēt jebkura ceļojuma nepieciešamību, apzinoties risku veselībai.

FOTO: Shutterstock.com

Veselības ministrija aizvien aicina rūpīgi izvērtēt jebkura ceļojuma nepieciešamību, apzinoties risku veselībai.

Kā vēstīts, ES augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs nesen sacījis, ka dalībvalstīm tiks ieteikts atvērt savas ārējās robežas ceļotājiem no blokā neietilpstošajām valstīm, sākot ar 1.jūliju.

Latvijas apstākļos tieši iebraucēji patlaban ir vislielākais epidemioloģiskais apdraudējums, turklāt ļoti grūti kontrolējams, atzīmēja speciālists. "Tie nekādā veidā nav epidemioloģiski, bet gan ekonomiski argumenti, kuru pamatā ir tūrisma veicināšana," komentējot minēto ieceri, izteicās infektologs, piebilstot, ka pret tūrismu šajā laikā izturas ļoti rezervēti.

Tomēr infektologs neizslēdz, ka, iespējams, tuvākā nākotnē ceļošanu varētu atsākt ar Āzijas valstīm, jo atsevišķās valstīs situācija tur ir labāka nekā Eiropā.

Savukārt Veselības ministrijas komunikāciju speciāliste Anna Strapcāne norādīja, ka šim ES ieteikumam ir rekomendējošs raksturs. "Attiecībā uz ceļojumiem uz trešajām valstīm Latvijas pozīcija joprojām ir piesardzīga," atzīmēja ministrijas pārstāve. Tas atteicas it īpaši uz valstīm, kur 14 dienu kumulatīvie saslimstības rādītāji uz 100 000 iedzīvotājiem ir virs 15 gadījumiem.

Reklāma
Reklāma

"Šo jautājumu nevajadzētu sasteigt, īpaši ņemot vērā, ka citās valstīs saslimstības rādītāji ir augstāki," skaidroja Strapcāne. Tāpat, pēc viņas paustā, būtu jāņem vērā, ka valstu dati var nebūt salīdzināmi, jo valstīs, kur veic vairāk testu, var atklāt vairāk saslimušo un otrādi.