Veicamie soļi Rīgas daudzbērnu ģimenēm, lai saņemtu pārtikas kartes skolēnu pusdienām

Mammamuntetiem.lv pēdējās dienās saskaras ar lasītāju neizpratni – kā Rīgas daudzbērnu ģimenes var saņemt pārtikas kartes skolēniem? Vai nepieciešams īpaši pieteikties un kā iekļūt ģimeņu atbalsta reģistrā?

FOTO: Shutterstock.com

Mammamuntetiem.lv saņem daudz lasītāju jautajumu par pašvaldību atbalstu skolēnu ēdināšanā

Iepriekš izskanējusi informācija, ka Rīgas ģimenēm, lai saņemtu pārtikas kartes par pusdienām, nekur īpaši nav jāpiesakās un ka pašvaldība sazināsies ar ģimenēm, kam pienākas atbalsts. Tomēr daudzi Mammamuntetiem.lv lasītāji nav saņēmuši ziņu no pašvaldības un pauž bažas, ka varētu palikt bez pārtikas kartēm.

Mammamuntetiem.lv skaidro, kā soli pa solim pārliecināties, vai ģimenei Rīgā pienākas pārtikas karte

1. Lai daudzbērnu ģimeņu vecāki Rīgā saņemtu pārtikas kartes, ģimenei ir jābūt reģistrētai Rīgas pilsētas ģimeņu atbalsta reģistrā,

2. Reģistrā tiek iekļautas ģimenes ar vismaz 3 bērniem. Vienam no vecākiem un vismaz 3 bērniem ir jābūt deklarētiem vienā adresē Rīgā,

3. Lai iekļūtu atbalsta reģistrā, ģimenei tam ir jāpiesakās e-pakalpojumā caur eriga.lv (Reģistrācija ģimenes atbalsta reģistrā). Tur var pārliecināties par to, vai ģimene ir jau reģistrējusies atbalsta reģistrā un vai tā atbilst nepieciešamajiem kritērijiem,

4. Vispirms datus par ģimeni izpilda viens vecāks, bet pēc tam tos apstiprina arī otrs vecāks,

5. Ja ģimenē ir pilngadīgi bērni, arī viņiem ir jāapliecina savi dati caur eriga.lv,

6. Ja ģimene ir reģistrēta Rīgas pilsētas ģimeņu atbalsta reģistrā, ar to sazināsies par pārtikas karšu piegādi.

Reklāma
Reklāma

 

Mammamuntetiem.lv Rīgas domē uzzināja, ka reģistrēties ģimeņu atbalsta reģistrā ģimene var jebkurā laikā, neatkarīgi no bērnu vecuma. Tomēr, ja ģimene to nebija izdarījusi līdz šim, atbalstu pārtikas iegādei ģimene saņems tikai no statusa piešķiršanas brīža nevis no ārkārtējās situācijas sākuma. Tātad – reģistram pieteikties ģimene var, bet atbalstu pārtikas iegādei saņems tikai no reģistrēšanās brīža.

Kāpēc Rīgā daudzbērnu ģimenes netiek iekļautas reģistrā automātiski
Reģistrs ir datubāze, kurā tiek apkopoti dati par Rīgas pašvaldības teritorijā dzīvesvietu deklarējušām un reģistrā reģistrētajām ģimenēm ar bērniem, kurām ir tiesības uz Rīgas pašvaldības noteiktajiem atvieglojumiem. Ja ģimene nav izteikusi vēlmi iekļūt šajā sarakstā, automātiski tā ievietota tajā netiek. Kā norāda RD Iepirkumu nodaļas vadītāja Kristīne Graudumniece, bez vecāku atļaujas personu datus apstrādāt nedrīkst. Viņa norāda, ka valstī nav vienota daudzbērnu ģimeņu reģistra, līdz ar to automātiski neviena ģimene tādā netiek iekļauta. 

Kā liecina Rīgas domes Labklājības departamenta informācija, Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā pieaudzis reģistrēto ģimeņu skaits. 6. aprīlī Reģistrā reģistrējušās 4725 ģimenes. Aprīļa pirmajās piecās dienās reģistrējušās 110 jaunas ģimenes.