5 risinājumi vecākiem, kā nodarbināt bērnu vasaras brīvlaikā!

Kas bērniem prieki, vecākiem daždien rūpes. Vasara ir tāds laiks, kad bērni, ieguvuši brīvību, labprātāk drasē svaigā gaisā, biežāk piemirst savus tehnoloģiju brīnumus, vairāk tiekas cits ar citu, pat izgudro spēles. Turpretim vecāki diezin vai varēs cerēt uz trīs mēnešus garu atvaļinājumu, lai varētu nodarboties ar saviem lolojumiem. Nezvanīsi taču bērnam uz mobilo ik brītiņu, lai pārliecinātos, ka ar viņu viss kārtībā! Šī pretruna sagādā galvassāpes ne vienai vien mammai un ne vienam vien tētim. Pastāv vismaz piecas dažādas iespējas, kā risināt šo problēmu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Dienas nometne BRĪNUMZEME ir paredzēta 5-10 gadus veciem bērniem, kam interesē aizraujoši un saturīgi pavadīt laiku vasaras brīvlaikā. Nometne norisinās divās vietās Rīgā - BRĪNUMZEME CENTRS (Rūpniecības ielā 54, Rīga) un BRĪNUMZEME PURVCIEMS (Dzelzavas ielā 74, Rīga).

1. Lieliska iespēja visai ģimenei apceļot Latviju ar nakšņošanu teltīs, vakariņām pie ugunskura, makšķerēšanu, peldēšanos upēs, ezeros vai jūrā, uz brīdi varbūt izraujoties ārpus dzimtās zemes robežām, kaut vai uz kaimiņvalstīm vai, ja uzkrāti pietiekami līdzekļi, arī kaut kur tālāk. Šajā gadījumā personīgā automašīna ir gandrīz obligāta, un, gribam to vai nē, jāparūpējas par degvielu, drošām stāvvietām, nogurumu, nakšņošanas vietām. Iespējams izmantot sabiedrisko transportu. 

2. Iespējams, arī vecvecāki būs priecīgi uz kādu laiku uzņemt mazbērnus, gādāt par viņiem, pieskatīt un apmīļot. Tomēr diezin vai tas būs ērti visas vasaras garumā. Turklāt, lai cik mīļi būtu vecvecēki, mūsdienu bērnam ātri var uzmākties garlaicība, un tad galvā sāk līst visādas blēņas. 

3. Algot bērnu pieskatītāju? Arī tā ir izeja, ja vien jums ir pilnīga pārliecība, ka cilvēks ir uzticams un nav guvernante-diversante. Atrast auklīti uz 3 mēnešiem ir laikietilpīgs process un noteikti jāpārbauda vai auklīte ir uzticama, un jāpārliecinās par to, kas notiek mājās. 

4. Iespēja organizēt vecāku kooperatīvu, kad vairāku ģimeņu vecāki apvienojas un pēc kārtas pieskata visu bērnu bariņu? Bet vecākiem jābūt gataviem pietiekami uzticēties no vienas puses un uzņemties atbildību no otras! 

5. Laba iespēja ir vasaras nometnes. Vienīgās raizes būs izvēlēties īsto. Kā variants ir dienas nometnes, kur bērns no rīta tiek atvests un, dodoties mājup no darba, vecāki arī viņu ved mājās – paēdušu, apmierinātu, jaunu iespaidu un ideju pārpilnu. 

Reklāma
Reklāma

Piemēram, nometnē Brīnumzeme interesanti būs gan aktīviem bērniem, kas nemitīgi kustas, skrien, lēkā, gan mierīgākiem, kam labāk patīk pasēdēt, kaut ko izveidot, palasīt, piedalīties prāta spēlēs. Šīs nometnes pieteikšanās anketu aizpildīt un papildu informāciju iegūt var mājas lapā: https://www.dienasnometne.lv/nometne

Lai nu kā, vecākiem bieži vien ir dilemma: no vienas puses, gribas mazliet atpūsties no bērniem un ļaut viņiem padzīvoties savā vaļā. No otras puses, droši vien jau pēc īsa atpūtas brīža gan vecākiem, gan bērniem  gribēsies kopā pavadīt vismaz vakarus un brīvdienas, aiziet uz kino vai teātri.  Situācijas ir dažādas un ģimenes ir dažādas, iespējas kā piepildīt šo skaisto vasaras laiku ir daudz, tikai jāspēj izvēlēties īsto un pareizo sev.