"Cēsu klīnikā" Māmiņu skola jeb grūtnieču aprūpes kabinets

SIA „Cēsu klīnika” ir 24 stundu neatliekamās palīdzības lokālā daudzprofilu slimnīca, kurā nu jau trešo gadu aktīvi darbojas Māmiņu skola jeb grūtnieču aprūpes kabinets. Kā viena no prioritātēm ir rūpes par jaunajām māmiņām, lai tās saņemtu vislabāko aprūpi un visu nepieciešamo informāciju bērniņa sagaidīšanai.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Māmiņu skola piedāvā 11 dažādas nodarbības, tai skaitā 4 bezmaksas, lai jaunie vecāki tiktu nodrošināti ar nepieciešamo informācija gaidību laikā un pēc tā. 

Nodarbības veidotas tā, lai jaunajām māmiņām tiktu nodrošināts visu sešu mēnešu posms Māmiņu skolā ar attiecīgo informācijas piedāvājumu katram grūtniecības periodam.

 

Viena no pirmajām ir “Ievadnodarbība” (līdz 12 grūtniecības nedēļām), kuras laikā tiek izrunāts par jaunās māmiņas aktivitātēm, uzturu, par vecmātes, ārsta un sievietes sadarbību grūtniecības aprūpes procesā. Kā nākamā nodarbība seko “Koferīša kārtošana” (no 20.grūtniecības nedēļas). Lai novērstu lieku stresu pirms došanās uz slimnīcu, individuālajā nodarbībā ģimene tiek iepazīstināta ar to, ko nepieciešams ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām, kā arī par sievietes fizioloģiju dzemdību periodā. Kad jaunie vecāki ir sakārtojuši koferīti, seko 3. nodarbība, kurā izklāstīta galvenā informācija par gaidāmajām dzemdībām. Kopā ar tēti iespējams morāli sagatavoties dzemdību procesam un uzzināt visus sev interesējošos jautājumus.

Cēsu klīnika

Grūtniecības laikā ir svarīgi uzzināt ne tikai par dzemdību procesu, bet arī par pašas sievietes ķermeni un tā veselību, tādēļ ir iespējams apmeklēt nodarbību sertificēta uztura speciālista vadībā un uzzināt par uztura lomu grūtniecības laikā un bērniņa veselībā. Par savu un mazuļa ķermeni rūpēties iemāca arī fizioterapeite Māra Krūze, nodarbībās vingrojot kopā ar jaunajām māmiņām un iemācot ne tikai svarīgākos vingrinājumus, bet arī kā atslābināties, pareizi elpot un uzturēt sevi formā. Savukārt, lai rūpētos par bērniņa labsajūtu un iemācītu vecākus pareizi turēt un darboties ar jaundzimušo, iespējams apmeklēt nodarbību “Mazuļa hendlings”.

Reklāma
Reklāma

 

Tāpat kopā būšanas un tuvības laiks ir viens no svarīgākajiem bērniņa pirmajās dzīves dienās. Nodarbībā "Zīdīšanas ABC" vecmāte pastāstīs, kā zīdīšanas laikā iedarbojas mātes un bērniņa ķermenis. Zīdīšana ne tikai pabaro un padzirda mazuli, bet arī nomierina un iedrošina pārejai uz nepazīstamo dzīvi ārpus mātes ķermeņa. 

 

Informatīvā cikla bezmaksas nodarbības piedāvā iespēju iepazīties ar ikdienā nepieciešamajiem produktiem bērniņa ādas kopšanai, tai skaitā TENA un Bübchen. Savukārt Pirts skoliņa ir viena no pieprasītākajām nodarbībām, kurā pirtniece, pirtīže Evija atbild uz māmiņu biežāk uzdotajiem jautājumiem, kas saistīti ar tematiem - grūtniecība un pirts vai pēcdzemdību periods un pirts, un bērniņa pirmā vannošana jeb pirtīžas rituāls.

 

Lai kvalitatīvu un nomierinošu sarunu pilns gaidību laiks!