Emocionālās veselības nedēļa. Bezmaksas nodarbības vecākiem un bērniem

No šā gada 7. līdz 10. oktobrim Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika aicina visus interesentus uz Emocionālās veselības nedēļas bezmaksas pasākumiem.

Rotaļīgā gaisotnē bērni varēs iejusties veterinārārsta, suņu dresētāja lomā vai mācīties rūpēties par suni

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Rotaļīgā gaisotnē bērni varēs iejusties veterinārārsta, suņu dresētāja lomā vai mācīties rūpēties par suni

Emocionālā labsajūta ir cieši saistīta ar fizisko veselību. Dažādu slimību cēlonis bieži ir psihosomatisks. Dzīvošana ilūzijās, izolēšanās, atrunas un neprasme dusmoties īstajā mērā un veidā – tas viss rada hroniski emocionālu distresu ģimenē. Tie ir visbiežāk lietotie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenēs. RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsti skaidros šo mehānismu iemeslus un izraisītās sekas.

 

7. oktobrī no plkst. 17.00 līdz 20.00 Klīnikas telpās notiks 2 lekcijas: viena – par izdegšanas sindromu, otra – par biežākiem miega traucējumiem, sapņiem, to rašanās mehānismiem un nozīmi veselības saglabāšanā.

 

Savukārt 10. oktobrī, kas ir Pasaules Psihiskās veselības diena, no plkst. 10.00 līdz 14.00 ir paredzēta īpaša programma ģimenēm ar bērniem. Kamēr vecākiem būs iespēja piedalīties lekcijās, diskusijās un smilšu spēles paraugdemonstrējumos, bērniem notiks vingrošana, nodarbība ar terapeitisko suni, kā arī būs radošās darbnīcas, ko organizē „Mammamuntetiem.lv” „Bērnu universitāte”.

PROGRAMMA, 10. oktobris no plkst. 10.00 līdz 14.00

Programma vecākiem no plkst. 10.00 – 14.00

1) Profesores Dr.med. Guntas Ancānes uzruna (15 min)

2) Biežākie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenē/ Dr. Artūrs Ancāns (1.5h)

3) Smilšu spēles terapija pieaugušajiem un bērniem/ Dr. Artūrs Miksons (1.5h)

Programma bērniem no plkst. 10.00 – 14.00

1) Vingrošana mundrumam un dzīvespriekam dr. Solveigas Rudmiezes vadībā (1h)

2) Nodarbība ar Samojeda šķirnes suni Kanisterapijas speciālistes vadībā (1h)

3) Radošās darbnīcas sadarbībā ar “Mammamuntetiem.lv” Bērnu universitāti (1-2h)

Reklāma
Reklāma

 

Pasākumi notiks RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā, Kapseļu ielā 23 (Pārdaugava, Āgenskalns). Ieeja bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 67625655 vai rakstot uz e-pastu: info@psihosomatika.lv. Lūgums norādīt kontaktinformāciju (tālruņa numuru, e-pasta adresi) un dalībnieku skaitu.

 

NB! Mediju pārstāvjus aicinām uz preses konferenci Cik emocionāli vesela ir Latvijas sabiedrība” 7. oktobrī plkst. 16.15 RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā. Runāsim par Latvijas sabiedrības emocionālās veselības stāvokli, attiecību problēmām un to iemesliem ģimenē, izdegšanas sindromu profesionāļiem, miega kvalitāti, sapņu analīzi no medicīnas viedokļa, tāpat informēsim par 10. oktobra pasākumu programmu. Preses konferencē piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja profesore, Dr. med. Gunta Ancāne, ārsti psihoterapeiti, smilšu spēles terapijas speciālisti Dr. Sandra Vinniņa un Dr. Artūrs Miksons un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas Sabiedrības veselības virziena vadītāja Evita Gridjuško.

 

Savu dalību mediju pārstāvjiem lūgums apstiprināt, rakstot vai zvanot RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas biroja vadītājai Vitai Ķesterei (vita.kestere@psihosomatika.lv, tālr. 25456603) vai projekta koordinatorei Martai Bormanei (marta@mammam.lv, tālr. 28445084).

 

Emocionālās veselības dienas (10. oktobrī) programma no plkst. 10.00 līdz 14.00

  • Profesores, Dr. med. Guntas Ancānes uzruna.
  • Dr. Artūra Ancāna lekcija un diskusija „Biežākie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenē” (ilgums – 1,5 h).
  • Dr. Artūra Miksona lekcija ar paraugdemonstrējumiem „Smilšu spēles terapija bērniem un pieaugušajiem” (ilgums – 1,5 h).

 

Programma bērniem no plkst. 10.00 līdz 14.00

  • Vingrošana mundrumam un dzīvespriekam Dr. Solveigas Rudmiezes vadībā (ilgums – 1 h). Vingrošanas nodarbībā būs iespēja iegūt priekšstatu par pareizu stāju, izkustināt locītavas, pastiept saites un muskuļus, kā arī aktivizēt elpošanas sistēmu.
  • Nodarbība ar samojeda šķirnes suni kanisterapijas speciālistes vadībā (ilgums – 1 h). Rotaļīgā gaisotnē bērni varēs iejusties veterinārārsta, suņu dresētāja lomā vai vienkārši mācīties rūpēties par suni.

Radošās darbnīcas sadarbībā ar „Mammamuntetiem.lv” „Bērnu universitāti” (ilgums – 1–2 h). No krāšņajām kļavu lapām veidotas rozes, rudenīgas rotaslietas kā puišiem, tā meitenēm, hennas zīmējumi – šīs un citas fantāziju rosinošas aktivitātes bērni varēs piedzīvot radošajās darbnīcās.

Laipni aicināti!

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika