Babītes ezerā pieķer maluzvejniekus ar pēdējā desmitgadē lielāko nelegālo lomu

Šorīt Valsts policija Babītes ezerā aizturēja trīs vīriešus. Viņu nelegālais loms esot pēdējā desmitgadē vislielākais - ap 200 kilogramiem karūsu, daudz līņiem un līdakām.

Policijas foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Policijas foto.

 

Kā portālu mammamuntetiem.lv informēja Valsts policijā (VP), šorīt, 14.decembrī, VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja vienība, kas specializējas nelikumīgu medību un zvejas apkarošanā, aizturēja trīs vīriešus, kuri nodarbojās ar  maluzvejniecību Babītes ezerā, kas ir īpaši aizsargājama dabas teritorija.

Reaģējot uz anonīmu informāciju par nelikumīgu zveju Babītes ezerā, VP darbinieki sadarbībā ar Vides aizsardzības asociācijas dalībniekiem ierīkoja slēpni pie Babītes ezera, un ap plkst.7 policisti aizturēja trīs vīriešus, pie kuriem tika atrasti astoņi maisi ar tīkliem (aptuveni 1,2 kilometri), kā arī vairāk nekā 200 kilogramu karūsu, ap 60 līņiem un 8  līdakām.

Aizturētie ir 1983., 1967. un 1984.gadā dzimuši vīrieši. Kā noskaidrojās, 1967.gadā dzimušais vīrietis jau agrāk ir administratīvi sodīts par nelikumīgu zveju Babītes ezerā.

Reklāma
Reklāma

Kā norāda VP nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas grupas vecākais inspektors Lauris Arājs, šis ir  lielākais atsavinātais  nelegāli nozvejoto zivju daudzums vismaz desmit gadu laikā un īpaši skumji, ka zivis iegūtas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Par notikušo VP ir sākts kriminālproces pēc Krimināllikuma 110. panta  - par zivju ķeršanu vai citādu zivju vai ūdensdzīvnieku iegūšanu bez attiecīgas atļaujas vai saudzēšanas laikā, vai neatļautās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem (patvaļīga iegūšana), ja tā izdarīta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai ar to radīts būtisks kaitējums, kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Papildus vīriešiem būs jāatlīdzina arī  zaudējumi par nelegāli nozvejotajām zivīm, kas var sasniegt pat vairākus tūkstošus latu. Lai noteiktu precīzu zaudējumu summu, notikuma vietā ieradās arī Valsts vides dienesta darbinieki.