Izlaidumu laiks gandrīz klāt! Stiliste iesaka 5 trikus, kā nenošaut greizi, izvēloties izlaiduma tērpu

Strauji tuvojas ilgi gaidītais izlaidumu laiks, kas liek straujāk pukstēt ne tikai absolventu, bet bieži vien arī viņu vecāku sirdīm. Kas šobrīd modē un kādu tērpu izvēlēties, lai svinīgajā un tik ļoti nozīmīgajā dzīves brīdī absolvents gan ērti justos, gan lieliski izskatītos, ir galvenie jautājumi, kas nomāc, noslēdzot skolas gaitas.
Svarīgi atcerēties, ka izlaiduma tērpam jānodrošina arī komforts.

FOTO: Shutterstock.com

Svarīgi atcerēties, ka izlaiduma tērpam jānodrošina arī komforts.

Lai īstā izlaiduma tērpa meklējumi neiedzītu izmisumā, bet noritētu ātri un viegli, tirdzniecības centra “Domina Shopping” stiliste Jūlija Zolberga aicina ņemt vērā aktuālās modes tendences. Tas ļaus ne tikai sašaurināt meklējumus un ietaupīt laiku, bet arī sniegs pārliecību, ka tērps ir laikmetīgs.

 

Akcenta svārki – koptēla pamats

Meklējot īsto izlaiduma tērpu, svarīgi atcerēties, ka tērpam jābūt ne tikai skaistam vai modīgam, bet arī jānodrošina komforts, lai absolvents var brīvi izbaudīt īpašo notikumu. Šim mērķim stiliste meitenēm iesaka izvēlēties svārkus. “Ierasto kleitu vietā tieši svārki šobrīd ir aktuālais risinājums, un tās ir lieliskas ziņas ikvienai absolventei, jo svārki ļauj veidot neskaitāmas tērpa variācijas. Turklāt ne mazāk svarīgs ir praktiskuma aspekts – svārki garderobē lieti noderēs arī turpmāk gan ikdienas, gan izejamo komplektu veidošanā. Tos atradīsi tādos veikalos kā, piemēram, “Outlet Bazaar” un “Black Swan”. Izvēlies balonsvārkus vai svārkus no teksturēta auduma, papildini ar vienkāršu, vienkrāsainu oversize žaketi vai blūzi mierīgos toņos, un izlaiduma tērps gatavs!” iesaka stiliste.

 

Izteiksmīgai tērpa augšdaļai – blūze

Vēl viens šķietami ikdienišķs, bet šobrīd svinību tērpos ļoti aktuāls apģērba gabals ir blūze. Tiesa, blūzei jābūt izteiksmīgai – no gaisīga materiāla, daudzslāņainai, teksturētai, apjomīgai vai korsetes tipa. 

 

“Šāda tipa blūzes palīdz radīt svinīgu koptēlu un vislabāk saskanēs ar viegliem satīna svārkiem vai platām palazzo biksēm. Izvēloties blūzi, iesaku priekšroku dot elegantiem bēšīgiem toņiem, maigiem pasteļtoņiem vai piena baltai krāsai,” iesaka tirdzniecības centra “Domina Shopping” stiliste Jūlija Zolberga. Viņa arī piebilst, ka tad, ja neesi absolvente, bet dodies tikai apsveikt absolventu, blūzi droši var kombinēt ar platām džinsa biksēm, koptēlu papildinot ar greznām augstpapēžu kurpēm.

 

Mežģīņu uzvaras gājiens

Šajā vasarā svinīgo tērpu kategorijā neapšaubāmi aktuāla tendence ir mežģīnes, par ko liecina arī tādu populāru veikalu kā “H&M” un “Lindex” sortiments. Turklāt mežģīnes ne tikai kā akcents apģērbā vai kāda tērpa daļa. “Lace total look –  jeb viss tērps (gan bikses, gan žakete  vai krekls), kas šūts no mežģīnēm, būs sievišķīgs un svaigs risinājums.  

Tiesa, izvēloties šādu tērpu, jāatceras, ka mežģīnes ir vairāk vai mazāk caurspīdīgas un tam, cik daudz no tērpa valkātājas ķermeņa tās ļauj redzēt citiem, ir savas pieļaujamās robežas. Ja jūti, ka mežģīnes ir pārlieku caurspīdīgas, zem tērpa noteikti velc apakštopiņu un plānos apakšsvārkus,” uzmanību vērš stiliste.

Reklāma
Reklāma

 

Kleitas – garas un gaisīgas

Lai gan šosezon īpaši aktuāli svētku tērpos ir svārki, arī kleitas ir nemirstīga klasika, un, izvēloties šo apģērba gabalu svētkiem, nevar nošaut greizi. Tomēr jāņem vērā dažas nianses. “Kleitu modē aktuālie fasoni šobrīd ir vieglas, plandošas, garas kleitas ar gaisīgiem volāniem,” stāsta stiliste. “Tāpat ļoti aktuāli ir apjomīgi rotājumi – auduma lentes vai ziedi, kas papildina kleitu un liek garāmgājējiem atskatīties. Kur atrast savu izlaiduma kleitu? Manuprāt, teju katrs sieviešu apģērbu veikals ir padomājis par izlaidumam piemērotām kleitām. Tās plašā klāstā atradīsi, piemēram, “Apranga”, “Orange” un “Peek&Cloppenburg”.

Vīriešu modē – izteiksmīgi apavi un trīsdaļīgie uzvalki

“Vīriešu modē galvenais svinīgo stilu noteicošais akcents šosezon neapšaubāmi ir apavi. Ja izvēlies izlaidumam klasisku uzvalku, pie tā velc masīvus lofer tipa platformas apavus vai derby stila kurpes,” aicina tirdzniecības centra “Domina Shopping” stiliste Jūlija Zolberga.  Interesanti, ka saskaņā ar aktuālajām modes tendencēm lofer tipa apavus var vilkt basās kājās, kas svinīgajā modē tradicionāli netiek pieļauts.

 

Kā stāsta modes eksperte, galvenās tendences, kas jāņem vērā, iegādājoties uzvalku, – šosezon modē atgriezušās vestes un trīsdaļīgi uzvalki no viena auduma. 

 

Kā liecina tādu vīriešu apģērbu veikalu kā “Sunset Fashion Men” un “Pierre Cardin” sortiments, – arī platie vectēvu jeb granddad uzvalki ar platām biksēm un divrindu pogu žaketēm šosezon ir stilā. “Uzvalki lielākoties ir pirmā izvēle, domājot par tērpu vīriešiem svinīgiem dzīves brīžiem, un arī šogad nekas nav mainījies. Ja priekšroku dod žaketes un bikšu kombinācijai, izvēlies kontrastus, piemēra, melna divrindu pogu žakete un gaišas bikses. Tāpat pievērs uzmanību jostas kvalitātei – tai noteikti jāizskatās jaunai un ieturētai klasiskā stilā. Ja atcerēsies šos nelielos knifus, ar sava tēla izvēli nekļūdīsies,” ir pārliecināta Jūlija Zolberga. 

 

Nobeigumā stiliste atgādina – lai arī kādas būtu aktuālās modes tendences, nemainīgi cauri laikiem galvenais svētku tērpa izvēles kritērijs ir tā atbilstība valkātāja personībai: “Modes tendencēm atbilstošs tērps nedrīkst būt pašmērķis, jo kādu gan prieku tas svētkos sagādās, ja liek justies “ne savā ādā?” Izlaidums ir nozīmīgs brīdis ikviena cilvēka dzīvē, un svarīgi, lai to varētu izbaudīt. Tāpēc pats galvenais, izvēloties svētku tērpu, ir spēja “sadzīvot” ar to.” 

Saistītie raksti