5 likumi, kā veidot kapsulas garderobi

Iespējams, tev jau ir zināma "kapsula" tavai kapsulas garderobei – tās ir drēbes, kuras valkā ik dienu, tajās jūties ērti un tās viegli izdodas sakombinēt ar citiem apģērbiem. Bet ir vērts noskaidrot, kam jābūt šīs sezonas kapsulas garderobē.
Man nav, ko vilkt! Cik gan bieži šāda frāze nāk prātā, gatavojoties kādam pasākumam.

FOTO: Shutterstock.com

Man nav, ko vilkt! Cik gan bieži šāda frāze nāk prātā, gatavojoties kādam pasākumam.

Padomos par veiksmīgas kapsulas garderobes izveidi dalās multizīmolu modes nama “VAN GRAAF” komunikācijas konsultante Līga Kleina.

 

1. Atbrīvojies no liekā

Veidojot kapsulas garderobi, pirmais solis ir izvērtēt, ko no esošajiem apģērba gabaliem jūs vēlaties valkāt arī turpmāk, un pēcāk atrast, ar ko tos kombinēt. Kāpēc tas ir svarīgi? Jo, iespējams, katrai no mums ir gadījies piedzīvot to sajūtu, kad, stāvot pie pārpildīta skapja, šķiet, ka nav ko vilkt. 

Visticamāk, tas ir tādēļ, ka garderobē ir par daudz tādu apģērbu, kas ir, piemēram, neērti, nepraktiski vai pagalam nemoderni. Šādām drēbēm ir vērts meklēt citu mājvietu. Savā skapī jāatstāj tikai tas, ko velc, un tās lietas, kas sagādā prieku. 

 

2. Paturi tos apģērbus, ko nēsā vislabprātāk

Iespējams, tev jau ir zināma “kapsula” tavai kapsulas garderobei. Tādas drēbes kā bikses, svārki, krekli un blūzes ir tas, kas veido pamata garderobi. Pievērs uzmanību to piegriezumam, materiālam un krāsām un saproti, kas tev tajās patīk. Iegādājoties jaunu apģērbu, zināsi, ka šīs nianses ir pārbaudītas, un nekļūdīsies izvēlē. 

 

3. Izvēlies “sākuma punktu” 

Ja nezini, ar ko sākt veidot savu kapsulas garderobi, pasaules modes tendenču diktētāji norāda, ka labs atskaites punkts ir balts krekls vai blūze, kuru kombinēt pēc gaumes un ieskatiem. Atrodi piemērotu stilu, pievēršot uzmanību piegriezuma līnijai un piedurkņu garumam. 

Ņemot vērā, ka tas ir pamatu pamats, ir vērts iegādāties kvalitatīvu un ādai patīkamu audumu. 

Ikdienā to varēs kombinēt ar džinsa biksēm vai džemperi, bet formālākos pasākumos – ar auduma biksēm vai svārkiem, kā arī žaketi. 

Reklāma
Reklāma

Ja ir vēlme kapsulas garderobi veidot, par pamatu ņemot virsdrēbes, tad šajā gadījumā labākais atskaites punkts ir kvalitatīvs rudens vai ziemas mētelis, ko var kombinēt ar pārējo apģērbu. 

 

4. Dod priekšroku klasikai 

Kad ir izvēlēts pamats, nākamais posms – saprast, bez kuriem apģērba gabaliem nevarēs iztikt. Mūsu platuma grādos tie noteikti ir ērti un praktiski džemperi vai jakas, kā arī džinsa vai auduma bikses. 

Tām, kuru darba ikdiena rit birojā, vēl viens kapsulas garderobes “must have” ir kostīms vai atsevišķi bikses un žakete. 

Tā kā šīs drēbes tiks vilktas bieži, tās iegādājoties, ir jāņem vērā ne tikai krāsa un modelis, bet arī kvalitāte, tādējādi nodrošinoties, ka apģērba gabals kalpos ilgāk par vienu sezonu. 

Ja vēlies šogad pirktās drēbes valkāt arī nākamajā un aiznākamajā gadā, priekšroka jādod klasiska piegriezuma modeļiem, kas būs modē gandrīz vienmēr. Piemērs ir taisna piegriezuma džinsa vai auduma bikses, svārki līdz celim, kā arī klasiska piegriezuma žaketes. Krāsas, kas modē ir vienmēr – melns, balts, pelēks, kā arī bēšais. 

 

5. Piešķir savam stilam odziņu 

Gandrīz ikvienas modernas sievietes garderobē ir jābūt arī kādai sezonas aktualitātei. Galvenais, lai konkrētais apģērba gabals piešķirtu koptēlam īpašu odziņu un izceltu tavu individualitāti. 

Jaunajā pavasara un vasaras sezonā modē dominēs maigas un sievišķīgas krāsas, piemēram, ceriņu violetais, maigi oranžais un citi pasteļtoņi. 

Savukārt svētku reizēm var izvēlēties metāliska auduma apģērbus, piemēram, zelta vai sudraba krāsā. Līdztekus tam savu uzvaras gājienu arī jaunajā sezonā turpinās apģērbi, kas šūti no fliteru auduma, kā arī sievišķīgas blūzes ar volāniem un mežģīnēm. 

Saistītie raksti