Kā uzņemt perfektu selfiju?

Kā izvairīties no selfiju jeb pašbilžu vienveidības un parūpēties par sevi un citus priecējošām fotogrāfijām?

Selfiju ēra!

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Selfiju ēra!

1. Izvēlies apgaismojumu

Kvalitatīvs apgaismojums ir atslēga ideālā selfija iegūšanai, tāpēc ieteicams, lai gaismas avots būtu novietots priekšā, nedaudz virs acu līmeņa, savukārt visnepateicīgākais ir apgaismojums no aizmugures. Dabiskais apgaismojums glaimojošākais ir agros rītos un vēlā pēcpusdienā.

 

2. Skats spogulī

Kā atklājusi Kima Kardašjana, spogulis var kļūt par labāko draugu lieliskas pašbildes uzņemšanai. Viedtālruņa priekšējās kameras izmantošana palīdzēs pārbaudīt izskatu topošajā bildē, tādējādi ikreiz nodrošinot labāko iespējamo rezultātu.

 

3. Leņķim ir nozīme

Kādēļ gan tā vietā, lai vienmēr uzņemtu bildes ar izstieptu roku no augšas, neizmēģināt dažādas pašiņu leņķu variācijas? Acis izskatīsies lielākas, ja fotogrāfijas uzņemšanas brīdī turēsiet kameru nedaudz zemākā līmenī nekā parasti. Tomēr atceries – foto no pavisam zema leņķa sejai neglaimos!

 

4. Kādēļ tikai vienu?

Reklāma
Reklāma

Uzstādiet daudzkadru režīmu, lai ātri uzņemtu bilžu sēriju. Tas palīdzēs izvairīties no aizvērto acu un nepaklausīgo matu bildēm, visbeidzot veiksmīgi atlasot perfekto – profila bildes cienīgo fotogrāfiju.

 

5. Pārbaudi fonu

Mums katram ir gadījies, ka ideālo kadru izbojā fonā žestikulējoši draugi ar sašķobītām sejām. Tāpēc novērtē fonu un uzmanies arī no neparastiem elementiem, piemēram, nekaitīga koka, kas bildē izskatītos gluži kā no galvas izaudzis. Bieži vien pašbildes uzņemšanas galvenais iemesls ir tieši skats, kas atrodas aiz jums. Ja tā, tad atvirzi sevi otrajā plānā, lai fotogrāfijā tiktu akcentēta tieši ainava.

 

6. Gaismas, kamera, aiziet!

Zibspuldze spēj pavērst drūmu, nomākušos dienu krāšņā gaismu šovā. Tomēr jāatceras, ka ar tās lietošanu nevajadzētu aizrauties, lai izvairītos no žilbināšanas izraisītām nepievilcīgām grimasēm un saviebtiem skatieniem.

 

7. Neaizmirsti par drošību

Neviena bilde nav tā vērta, lai lieki riskētu ar savu vai citu drošību, tāpēc vienmēr izvērtē apstākļu piemērotību. Aizmirsti par fotografēšanos aktīvu un koncentrēšanos prasošu nodarbju laikā – sākot no sporta līdz pat automašīnas, velosipēda vai cita transportlīdzekļa vadīšanai.