10 nepārprotamas pazīmes, ka tev vajadzīgs atvaļinājums

Vai pirmdiena tev burtiski izraisa galvassāpes? Draugu foto no pludmales kaitina? Lūk, 10 pazīmes, ka Tev atvaļinājums nepieciešams ar steigu, apkopojis portāls lifehack.com.

Atvaļinājums mēdz darīt brīnumu lietas!

FOTO: Shutterstock.com

Atvaļinājums mēdz darīt brīnumu lietas!

 1. Ar 24 stundām diennaktī tev nepietiek
  Vai esi no tiem, kam darāmo darbu saraksts ir uz neskaitāmām lapām, bet tikai dažus no tiem spēj paveikt dienas laikā? Esot mūžīgā laika trūkuma un darāmo darbu ielenkumā, var rasties sajūta, ka kulies pa krējumu, bet sviests kā nerodas, tā nerodas.
 2. Tava sociālā dzīve ir izputējusi
  Šis ir nopietns iemesls, lai pārlūkotu savu darba grafiku. Nepietiekama laika pavadīšana ar draugiem un ģimeni ir viena no biežākajām lietām, ko cilvēki mūža nogalē nožēlo. Ja Tu sāc kavēt saviem bērniem, draugiem un ģimenei svarīgos pasākumus, tas ir nopietns signāls, ka nepieciešams piebremzēt.
 3. Tu nespēj pieņemt pārmaiņas
  Nespēja pielāgoties var būt viena no pārāk liela saspringuma pazīmēm. Piemēram, ja tik vienkārša lieta kā sapulces pārplānošana izsit tevi no ritma un tev ir sajūta, ka nespēj neko vairs kontrolēt, ir acīm redzama vajadzība pēc atpūtas.
 4. Tu vienmēr pusdieno birojā
  Ja tu nevari veltīt vismaz 30 minūtes pusdienu pārtraukumam, ja ēd savā darba vietā, lūkojoties darba dokumentos, ir nopietni jāpārdomā šis savs paradums.
 5. Tu neesi sportojis jau mēnešiem
  Ja sports iepriekš ir bijis tavas dzīves sastāvdaļa, bet jau ilgāku laiku tev nav laika, lai ar to nodarbotos, ir jāapsver doma par kaut vai nelielu atelpas brīdi, kurā parūpēties par saviem iekšējiem resursiem.
 6. Telefona zvani tevi sadusmo
  Ja telefona zvans tev saistās ar pienākumiem, darbu un stresu tik ļoti, ka jau izdzirdot telefona zvanu vien, tevī mostas dusmas, ir laiks atpūtai. Varbūt tur zvanīja draugs?
 7. Tevi neiepriecina tas, kas iepriekš
  Hobijs vai darbs, kas agrāk nesa prieku, tagad ir mokpilns pasākums? Tā ir pamatīga zīme, ka ir laiks atgūt dzīvesprieku.
 8. Tu raksti e-pastus un ziņas tieši pirms tu aizej gulēt un jau līdzko tu piecelies
  Vai atbildi darba e-pastus, gultā esot – gan pirms miega, gan jau no rīta, kolīdz acis ir vaļā? Ņemt darbu līdzu gultā ir taisnākais ceļš uz stresa pilnu dzīvi. Domāt visu laiku par darbu un pielikt neskaitāmus darāmos darbus to sarakstam ir nopietns brīdinājums, lai dotos pelnītā atpūtā.
 9. Tu dzer trīs espreso dienā
  Vietējās kafejnīcas viesmīlis jau zina tavu dienišķo pasūtījumu no galvas, un kafija jo dienas jo top stiprāka? Ieplāno atpūtu.
 10. Tu maz esi mājās
  Cilvēki, ar ko tu dzīvo kopā, tevi praktiski nekad nesatiek, bet tavā ledusskapī ir tikai konservi? Ja mājas izmanto tikai, lai pagulētu, bet pārējo laiku pavadītu darbā, ir nopietni jāizvērtē prioritātes.

 

Reklāma
Reklāma

Ja vari apstiprinoši atbildēt kaut uz vienu no pazīmēm – tev vajadzētu paņemt kādu brīvdienu, bet ja saredzi sevi divās vai dažās situācijās – tev vajadzīga nedēļu gara atpūta. Ja visas pazīmes atbilst tev, ar steigu ieplāno sev garāku atvaļinājumu – jo vai tā gan ir tā dzīve, kuras dēļ ir vērts tā pūlēties?

Saistītie raksti