Kā izvēlēties atbilstošākos līdzekļus intīmās zonas kopšanai?

Jau iepriekš runāts par to, ka, sievietēm mazgājoties, jālieto speciālie intīmās kopšanas līdzekļi, bet vai zināji, ka katram vecumam tie ir savi? Tieši hormoni ir tie, kas nosaka maksts gļotādas pH līmeni, un atbilstoši tiem katrā vecumā jāpiemeklē arī speciālās ziepītes.
Katra vecuma dāmām ir savi vispiemērotākie intīmās kopšanas līdzekļi.

FOTO: Publicitātes foto

Katra vecuma dāmām ir savi vispiemērotākie intīmās kopšanas līdzekļi.

Konsultē Dr. Daiga Baranovska, ārste ginekoloģe

 

Mazas meitenes 

Meitenēm līdz brīdim, kad viņām sākas menstruācijas, specifiskā maksts mikroflora vēl nav izveidojusies, gļotādas pH līmenis ir neitrāls, ļoti līdzīgs ādas pH līmenim. Tāpēc mazām meitenēm lietot intīmās ziepes, kas paredzētas mammām, nebūtu pareizi. Taču arī meitenēm gļotāda mēdz iekaist, ir jūtīga dažādu ārējo apstākļu dēļ, piemēram, pēc antibiotiku lietošanas vai peldēm baseinā. Tāpēc labi, ja arī meitenēm var piedāvāt lietot tieši viņu vecuma īpatnībām atbilstošu mazgāšanas līdzekli intīmajām zonām. Šai ziņā teicami ir DermoXEN ražotais intīmās higiēnas gels meitenēm 4girl.

 

Sievietes reproduktīvā vecumā

Vislielākā interese par intīmo higiēnu ir sievietēm reproduktīvā vecumā. No pirmajām mēnešreizēm līdz pat menopauzei maksts gļotādai raksturīga skāba vide, ko nodrošina pienskābās baktērijas. Visi speciālie intīmās kopšanas līdzekļi tad arī veidoti ar atbilstošu pH līmeni, lai neizjauktu dabisko baktēriju līdzsvaru makstī, kas nodrošina intīmo veselību. Jāatceras, ka ikdienā tieši ar piemērotu intīmo higiēnu var uzturēt nepieciešamo pH līmeni. 

Lietojot parastos mazgāšanas līdzekļus, kuriem pH ir neitrāls vai pat sārmains, maksts gļotādai tiek kaitēts, ne palīdzēts uzturēt tās dabisko vidi.   

 

Sievietes pēc menopauzes iestāšanās 

Sākoties menopauzei, sievietes maksts vide mainās un kļūst sārmaināka, tāpēc atkal jāpiemeklē specialie intīmās higiēnas līdzekļi. Atšķirībā no citiem sievietes vecumposmiem, menopauzes laikā ir jāizvēlas intīmās higiēnas līdzekļi ar īpaši mitrinošu iedarbību. Piemēroti ir intīmās kopšanas produkti, kas satur baobaba, lotosa zieda, alvejas ekstraktus, kā arī hialuronskābi - tie gļotādu pabaros un arī nomierinās. Menopauzes periodā svarīgi lietot ne tikai intīmās ziepes, bet arī speciālus kopšanas līdzekļus, krēmu un gelus, kas vēl papildus palīdz intīmo zonu pasargāt no kairinājuma un sausuma, tadējādi gan uzturot intīmo veselību, gan nodrošinot seksuālu labsajūtu.

 

Dr. Baranovskas padomi, kā izvēlēties atbilstošākos līdzekļus intīmās zonas kopšanai

 1. Piemeklēt produktus, kas pielāgoti attiecīgajam sievietes vecumposmam, t.i. - sievietes fizioloģiskajam maksts pH līmenim.
 2. Izvēlēties pēc iespējas dabīgākus kopšanas līdzekļus, t.i., tādus, kas nesatur sintētiskas sastāvdaļas un  parabēnus.
 3. Rūpējoties pat intīmo zonu, ieteicams kombinēt intīmās mazgāšanas līdzekli ar kādu speciālu kopjošu produktu, kas papildus mitrinās un nomierinās maksts gļotādu.
 4. Nekautrēties uzdot jautājumus par intīmo higiēnu un intīmo veselību savam ginekologam.
 5. Intīmās kopšanas līdzekļus iegādāties aptiekās, kur zinošs farmaceits palīdzēs izvēlēties piemērotāko produktu .

 

Rūpēs par intīmo zonu ikvienai sievietei DermoXEN® intīmās higiēnas līdzekļi

 

 

 

Ar ko DermoXEN® ir īpašs?

 • Saglabā sievietes fizioloģisko, vaginālo pH līmeni konkrētajā vecuma posmā;
 • Dabīgas augu aktīvās sastāvdaļas  vairāk kā 95%;
 • Satur prebiotiskās šķiedras un maigas, dabiskas attīrošas vielas;
 • Smaržvielas nesatur alergēnus;
 • Smago metālu esamības kontrole visos ražošanas posmos,
 • Bez parabēniem, nātrija laureātsulfāta un tiazolinona;
 • In vivo un in vitro pētījumos pārbaudīti uz vaginālā epitēlija.

 

Ražotājs: EKUBERG  PHARMA, Itālija 

Jautā DermoXEN® produktus aptiekās visā Latvijā.

Martā MĒNESS APTIEKAS tīklā visiem DERMOXEN produktiem  atlaide līdz 25%

 

Akcijas piedāvājumu atradīsi šeit.