Alerģijas, cukura diabēts, galvassāpes – kā tas saistīts ar redzes veselību?

Diemžēl nereti vizīte pie redzes speciālista jeb optometrista tiek plānota tikai tad, kad rodas aizdomas par redzes pasliktināšanos un ir nepieciešamība pēc kāda no redzes korekcijas līdzekļiem.
Regulāru galvassāpju iemesls var būt saistīts ar redzes problēmām.

FOTO: Pexels.com

Regulāru galvassāpju iemesls var būt saistīts ar redzes problēmām.

Tomēr redzes pārbaude ieteicama vienu reizi gada-divu laikā, arī ja problēmas iepriekš nav novērotas. Optometriste atklāj, ka uz vizītēm nāk cilvēki, kuri, izjūtot acu diskomfortu, nogurumu, kairinājumu un smaguma sajūtu acīs, vēlas saprast par ko tas var liecināt. Dažkārt šādas sūdzības ir saistītas ar kopējo veselības stāvokli. Savukārt regulāru galvassāpju iemesls var būt saistīts ar redzes problēmām. Plašāk par to, kam pievērst uzmanību un kā nodrošināt redzes labsajūtu, stāsta “Vision Express” galvenā optometriste Jeļena Stūriška.

 

Alerģijas

Saskarsme ar alerģiskām reakcijām pavisam noteikti var ietekmēt arī mūsu acu labsajūtu. Raksturīgākās pazīmes, kad alerģijas gadījumā tiek skarti redzes orgāni, ir acu plakstiņu nieze. Parasti šādos gadījumos nākas novērot acu apsārtumu, rodas svešķermeņa sajūta acīs, kā arī acu asarošana.

Lai alerģijas gadījumā samazinātu acu diskomfortu, pirmkārt, nepieciešams izvairīties no alergēna, kas izraisījis šo reakciju (ja to ir iespējams noteikt). Taču tikpat svarīgi ir neaiztikt acis, tās nekasīt un neberzēt, lai acu gļotāda netiktu bojāta papildu. Tāpat atvieglojumu acīm var sniegt atvēsinoša acu maska, kuras pieejamas visos populārākajos optiku tīklos, tostarp “Vision Express”.

 

Cukura diabēts

Acu kopēju labsajūtu un veselību ietekmē dažādas vispārējās saslimšanas. Tas ir iemesls, kāpēc redzes speciālists, atnākot uz pirmo vizīti, izjautā gan par kopējās veselības stāvokli, gan ikdienā lietotajiem medikamentiem.

Reklāma
Reklāma

Īpaši cukura diabēta pacientiem vizītes laikā ir jāinformē speciālists par cukura līmeni asinīs, jo tas var ietekmēt briļļu receptes stiprumu. Cilvēkiem, kam šis līmenis ir svārstīgs, var gadīties, ka piemeklētās brilles vienā dienā rāda labi, savukārt citā – nē. Taču, ja cukura līmenis ir stabils un tas ir noteikts īsi pirms vizītes pie optometrista, tas var sniegt lielāku garantiju, ka izrakstītās brilles pie konkrētā cukura līmeņa asinīs būs derīgas. Tāpat, saskaroties ar cukura diabētu, nepieciešams regulāri veikt acs tīklenes izmeklējumus, labi noderēs arī tīklenes fotografēšana, kas palīdzēs sekot līdzi izmaiņām tīklenē.

 

Galvassāpes

Viens no iemesliem, kas var izraisīt regulāras galvassāpes - pastiprināts acu saspringums. Tāpēc gadījumos, kad nav saprotams galvassāpju cēlonis, ir vērts doties arī pie optometrista, lai izvērtētu, vai diskomforts nav saistīts ar briļļu recepti vai nepiemērotas darba vides dēļ. Īpaši, ja galvassāpes ir izteiktākas pieres rajonā, vizītē pie optometrista ieteicams izmērīt acu spiedienu, kas var būt iemesls diskomfortam un sāpēm.

 

Kā nodrošināt acu labsajūtu?

Jāņem vērā, ka acis ir viena no cilvēka vissvarīgākajām maņām, jo ar tās palīdzību uztveram aptuveni 80% no apkārt notiekošā. Lai ikdienā rūpētos par redzes labsajūtu, ieteicams ievērot atpūtas pauzes pēc intensīva darba tuvumā vai pavadot laiku pie viedierīcēm, tāpat arī acu vingrinājumu un ergonomiska darba vide palīdzēs nodrošināt acu komfortu!

Saistītie raksti