Sabiedrībā zināmi cilvēki stāsta, kāpēc ir forši būt tētim

Sabiedrībā zināmi tēti – hokejists Jānis Sprukts, radio balss un TV seja Ansis Klintsons un mūziķis Andris Ābelīte – pauž viedokli, cik lieliski ir būt tētim, un atklāj, ko viņiem ir iemācījis bērns.

Sabiedrībā zināmi cilvēki stāsta, kāpēc ir forši būt tētim

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Sabiedrībā zināmi tēti – hokejists Jānis Sprukts, radio balss un TV seja Ansis Klintsons un mūziķis Andris Ābelīte – pauž viedokli, cik lieliski ir būt tētim, un atklāj, ko viņiem ir iemācījis bērns.

87% tēvu Latvijā ir lepni par to, ka ir tēti, – tā liecina ģimenes portāla „Mammamuntetiem.lv” veiktā aptauja*. Savukārt 48% aptaujāto tēvu ir sajutuši, ka sabiedrība mammas ieguldījumu bērna dzīvē vērtē augstāk nekā tēta. Lai veicinātu cilvēku izpratni, ka bērna dzīvē nozīmīga vieta ir arī tēvam, sabiedrībā zināmi tēti stāsta, kāpēc ir lieliski būt tētim un ko viņi ir iemācījušies no saviem bērniem.


Mūziķis, dēla tētis Andris Ābelīte saka: „Bērni izaug ļoti ātri un dodas savā dzīvē, tāpēc mums, pieaugušajiem, jāmācās novērtēt laiku, ko varam pavadīt kopā nesteidzīgi. Jābauda brīdis, kad saviem bērniem esam nepieciešami šeit un tagad, kad varam atcerēties bērnu sevī. No sava bērna esmu mācījies mīlestību, atbildības izjūtu un milzīgu pacietību.” 


Hokejists, divu dēlu tētis Jānis Sprukts atklāj: „Bērni man sagādā milzīgu prieku un gandarījumu. Īpaši to izjūtu brīžos, kad ilgāku laiku esmu bijis prom. Bieži neesmu mājās, bet bērni mīl un gaida bez nosacījumiem. Mamma pārsvarā ir tā mierīgā un nosvērtā, bet es esmu tas, ar ko kopā izdauzīties. Un tas ir svarīgi, jo ikviena bērna dzīvē mammai ir viena loma, tētim cita, bet ne mazāk nozīmīga. Turklāt bērns no abiem vecākiem mācās dzīves vērtības, labas uzvedības noteikumus un attiecību veidošanu. Laikā, kad bērni bija pavisam mazi, protams, mamma bija viņiem fiziski tuvāk, taču es centos ik brīdī, kad viņa bija nogurusi, pārņemt stafeti un dot mazajiem visu nepieciešamo. Es gribētu aicināt mammas necensties visu izdarīt pašām, bet uzticēties vīriešiem, jo mēs, tēti, ar prieku rādām savu spēku un varēšanu!”


Radio balss un TV seja, divu meitu tētis Ansis Klintsons stāsta: „Zēns par vīrieti kļūst aptuveni 18 gadu vecumā. Otrreiz par vīrieti kļūst brīdī, kad ģimenē ienāk bērns. Tas ir laiks, kad pilnībā mainās skatījums uz dzīvi. Tā ir fantastiska mīlestības, pacietības un pateicības prakse. Bērni ir liela laime, ko dzīve var dot. Būt tētim nozīmē justies kādam vajadzīgam visu atlikušo mūžu. Būt tētim nevar iemācīties, lasot grāmatas vai apmeklējot kursus, – to var vienīgi piedzīvot un izbaudīt. To arī novēlu ikvienam vīrietim.”

 

Lai godinātu tētus un aktualizētu tēva lomu bērna dzīvē, ģimenes tiek gaidītas vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” rīkotajos Tēva dienas svētkos 5. septembrī plkst. 12.00 Vērmanes dārzā Rīgā. Pasākums apmeklējams bez maksas. Svētki tiek rīkoti kopā ar interešu izglītības centru ikgadējo pasākumu „Nāc un piedalies!”.

 

Reklāma
Reklāma

Bērna pilnvērtīgai attīstībai kopā pavadītais laiks un emocionālā saikne ar tēti ir tikpat svarīga kā attiecības ar mammu. Gada sākumā veiktā pētījuma „Amigo laimes indekss” rezultāti parādīja, ka attiecības ar tēviem tiek novērtētas daudz kritiskāk nekā ar mammām.

“Lai vairotu un padarītu daudzveidīgākus kopā būšanas brīžus, Ģimenes tradīciju skolā (atrodama www.laimigamgimenem.lv) izveidota īpaša sadaļa “Ar tēti”, kurā ikviens var smelties jaunas idejas kopīgai laika pavadīšanai - gan bērni, gan paši tēvi. Pavisam kopā vairāk nekā 200 ideju gan darbadienu vakariem, gan brīvdienām un atvaļinājumiem,” stāsta mobilo sakaru operatora laimīgām ģimenēm Amigo vadītājs Artūrs Freimanis.

 

* Ģimenes portāla „Mammamuntetiem.lv” un „Draugiem.lv” veiktā aptauja (2015. gada augusts). Piedalījušies 1097 respondenti.


Par ģimeņu organizāciju „Fonds Mammām un Tētiem” un „Mammamuntetiem.lv”
Nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem” ir ģimenes portāla „Mammamuntetiem.lv” komandas radīta organizācija, kas iniciē un veic dažādus sociālus projektus, tāpēc ir saņēmusi sabiedriskā labuma statusu. Organizācijas darbības primārie mērķi: Latvijas ģimeņu labklājības veicināšana un izglītošana, tai skaitā dzimstības rādītāju celšana, ģimenes vērtību stiprināšana, rūpes par bērnu drošību.