Kā radīt plašuma sajūtu pat vismazākajā vannas istabā? Skaidro interjera dizainere

Iekārtojot vannas istabu, ir svarīgi ne tikai parūpēties par ērtumu un mēbeļu kvalitāti, bet arī saglabāt plašuma un tīrības sajūtu.
Jo vairāk brīvas grīdas mēs redzam, jo plašāka izskatīsies vannas istaba.

FOTO: Shutterstock.com

Jo vairāk brīvas grīdas mēs redzam, jo plašāka izskatīsies vannas istaba.

"Pirmais posms, strādājot ar klientiem, ir pareizs funkcionālais plānojums, ņemot vērā, cik personu dzīvo mājoklī, kā norit viņu sadzīve, cik iemītnieku izmantos vannas istabu.

 

Svarīgi precizēt vajadzības un izlemt, kādas vannas istabas mēbeles un santehnika būs nepieciešama: cik izlietņu būs telpā, kāda būs vanna vai duša, un varbūt telpas lielums ļauj tajā ierīkot gan vannu, gan dušu," stāsta interjera dizainere Anita Šaumberga, kam ir pieredze dažādu platību modernā un funkcionālā iekārtošanā.

 

Plašuma sajūtu rada brīva grīda

Droši vien pats svarīgākais vannas istabā ir saglabāt plašuma sajūtu, bet kā to izdarīt, ja telpa ir maza? A.Šaumberga norāda, ka plašuma sajūtu telpā rada un to vizuāli palielina spoguļi, dušas kabīnes no caurspīdīga stikla, kā arī santehnikas iekārtas un mēbeles, kas nav novietotas uz grīdas.

 

"Jo vairāk brīvas grīdas mēs redzam, jo plašāka izskatīsies vannas istaba. Tādējādi vannas istaba izskatīsies plašāka, ja tajā tiks uzstādīti piekarināmi, nevis uz grīdas novietojami skapīši, kā arī piekarināms, nevis uz grīdas novietots tualetes pods." 

Pēc interjera dizaineres domām, pareiza tualetes poda izvēle ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, iekārtojot vannas istabu.

A.Šaumberga sacīja, ka, strādājot ar klientiem, ne reizi nav izvēlēts uz grīdas novietots tualetes pods - vienmēr vienbalsīgi "uzvarējis" pie sienas piekarināms tualetes pods.

 

Pie sienas piekarināmo tualetes podu priekšrocības

"Klienti vairs nedomā par iebūvētiem tualetes podiem. Vietas ierobežojumi vannas istabā vai atsevišķās ejās bieži diktē nepieciešamību izvēlēties pat ne standarta tualetes podu, bet gan sērijas "Compact" klozetpodu ar samazinātu dziļumu vai mazāku izvirzījumu," stāsta A.Šaumberga.

 

"Taču, kad jāizdara izvēle, tagad parasti izvēle notiek starp pie sienas stiprināmu vienkāršu tualetes podu un pie sienas stiprināmu viedo tualetes podu.

 

Reklāma
Reklāma

Izvēloties otro ar bidē funkciju, var ne vien panākt maksimālu tīrības un svaiguma sajūtu, bet arī samazināt santehnikas iekārtu skaitu, tādējādi optimizējot telpu. Pēc šāda tualetes poda uzstādīšanas bidē vairs nav vajadzīgs, jo viena iekārta veic divas funkcijas."

 

A.Šaumberga norāda, ka pie sienas piekarināmo tualetes podu priekšrocības ir ne tikai estētika, funkcionalitāte un plašuma sajūta, bet arī parocīga uzkopšana, kad visa tualetes platība ir viegli pieejama.

 

"Turklāt pašlaik populārie roboti putekļsūcēji var viegli piekļūt un notīrīt visu telpas grīdu zem piekarinātā tualetes poda, kas nebūtu iespējams, ja tualetes pods būtu uzstādīts uz grīdas," viņa piebilst.

 

Mīts: būs jānojauc siena

"Geberit" pārstāve Latvijā Pārsla Sauka piekrīt interjera dizainerei. Viņasprāt, joprojām ir cilvēki, kuri uzskata, ka pēc piekarināmā tualetes poda ar aiz sienas piestiprinātu tvertni uzstādīšanas būs jānojauc visa siena, ja kādreiz iekārta būs jālabo.

 

"Ja tualetes pods ir pareizi uzstādīts, skalošanas taustiņu var viegli noņemt un ērti piekļūt tualetes poda detaļām. Mūsdienīgas, optimāli saskaņotas WC sistēmas atbilst visaugstākajām uzstādītāju un mājsaimniecību prasībām - tās ir izturīgas, ātri un droši uzstādāmas, viegli tīrāmas un rezerves daļas ir pieejamas desmitiem gadu."

 

Kvalitatīva santehnika kalpos ilgi

P.Sauka norāda, ka modernās WC sistēmas ir daudz vieglāk un vienkāršāk uzstādāmas.

 

Piemēram, Geberit Acanto TurboFlush tualetes podā iebūvētā uzstādīšanas tehnoloģija "Easy Fast Fixing 3" ļauj veikt uzstādīšanu par 40% ātrāk, savukārt spēcīgais, precīzi vadītais ūdens plūsmas virziens ļauj inovatīvajai skalošanas tehnoloģijai garantēt noskalošanas rezultātu, kas desmit reizes pārsniedz standarta prasības.

 

Visiem, kas vēlas plašāku funkcionalitāti, Geberit pārstāve Latvijā allaž iesaka izmēģināt modeli "AquaClean Alba". Tas ir pirmais tualetes pods tirgū ar bidē funkciju, kura cena nepārsniedz standarta tualetes podu cenas, bet integrētās funkcijas nodrošina maksimālu tīrības sajūtu.

"Kvalitatīva santehnika darbojas desmitiem gadu," saka P.Sauka.

“Turklāt mūsdienīgajiem pie sienas stiprināmajiem tualetes podiem ir pievilcīgs dizains, kas padara vannas istabu tīrāku, funkcionālāku, plašāku un minimālistiskāku.”

Saistītie raksti