Tumšām telpām vispiemērotākie istabas augi. Izdzīvos arī vecpuiša miteklī

Iepazīstieties ar sešiem vispieticīgākajiem istabas augiem, kuri pacietīs gan gaismas trūkumu, gan nelielu iekaltēšanu. 

FOTO: Shutterstock.com

Tiešām izturīgi augi. Izdzīvos arī ekstrēmos apstākļos.

 

Mājas svētība gaišās vietās tā augs labāk, tomēr komfortabli jūtas arī tumšākā stūrī. Tai nevajag īpaši daudz mitruma, tā ir visnotaļ izturīga pret kaitēkļem. Gandrīz vienīgais veids, kā tai tiešām var nodarīt pāri,  ir to pārlaisīt. 
 

 

 

 

 

 

Līdakaste pavisam vienkārši kopjama, iztiek ar mazumiņu gaismas, lai gan labi aug arī gaišā vietā, un nemaz neapvainojas, ja aizmirst to apliet. Pietiek, ja to aplaista reizi 2-3 nedēļās. Tā attīra gaisu, mitrina pārāk sausu gaisu un uzlabo vispārējo telpas klimatu. 

 

 

 

 

Spatifila saukta arī miera liliju, mīl patumšu vietu Ja saņem par daudz gaismas, lapas izbalo un ātri novīst. Ideāls augs tumšām vannas istabām, jo patīk ka lapas aprasina, it sevišķi ziemā. 
 

 

 

 

 

 

 

                                           

Zāmija, iespējams, būtu pelnījusi visizturīgākā telpauga godu. Gandrīz vienalga, vai to laista regulāri vai ne, tur sausā vai mitrākā gaisā. pavisam noēnotā vai arī gaišākā vietā - tā aug tik un tā, tu, klāt labi izskatās. 

Reklāma
Reklāma


 

 

 

 

 

 

 

 

                                                             Hoveja arī labi pacieš dzīvi tumšākā stūrī. Spēj izstiepties pat 3 metru garumā un izskatās ļoti dekoratīvi. Pietiek, ja aplaista reizi nedēļā. 


 

 

 

 

 

 

 

 

Alokāzina vislabāk jūtas pusēnā, bet gana krāšņi aug arī tumšākā vietā. Mīl  mitru gaisu, tāpēc zem poda vēlams novietot šķīvi pildītu ar māla granulām un ūdeni. Lapas regulāri jārasina ar ūdeni, kurā ir mazs kaļķa saturs. 

 

 

 

 

 

 

No žurnāla "100 labi padomi"