Noderīgi knifiņi tiem, kuriem mājās Ziemassvētku kaktuss

Nopērkot veikalā Ziemassvētku kaktusu ar daudziem pumpuriem, diemžēl jārēķinās, ka tie var arī neuzziedēt, jo ceļā no audzētavas līdz veikalam un tālāk – līdz mājām bieži vien gluži netīšām tiek darīts tas, kas tieši šajā periodā augam nepatīk.

FOTO: Shutterstock.com

Ja pumpuriņi birst cits pēc cita, tad maz ticams, ka šajā gadā izdosies kaktusu saglābt un panākt, lai tas saņemas un uzzied, taču var mēģināt kopt to līdz nākamajai sezonai.

Ziemassvētku kaktusam nepatīk:

  • ja to pārbīda un groza, mainot atrašanās vietu;
  • ja to iekaltē un pēc tam, situāciju glābjot, pārlaista;
  • ja laista ar nepiemērotu ūdeni – nenostādinātu un pārāk kaļķainu;
  • ja mēslo ar neatbilstošu mēslojumu;
  • ja tam jāpārcieš pārāk krasa temperatūras maiņa.

Kad kaktuss noziedējis, jāļauj tam pāris mēnešus atpūsties. Ja izskatās, ka kādi lielāki dzinumi prasās pēc apgriešanas, tos tad arī nogriež. Miera periodā kaktusu laista retāk – tā, lai neiekaltē saknes, - un novieto pavēsā (+14 līdz +16 grādu) gaišā telpā. 

Kad parādās jauni dzinumi, atsāk biežāk laistīt un mēslot (aptuveni reizi divās nedēļās). 

Šim nolūkam der kaktusu vai kompleksais mēslojums atbilstošā koncentrācijā. Ja telpā ir ļoti sauss gaiss, kaktusu rasina, bet nepārlaista, jo saknēm tas nepatīk. Ja vajag, pavasarī kaktusu pārstāda, savukārt vasarā to var nest dārzā vai uz terases un balkona. Jāraugās gan, lai tas neatrastos tiešā, karstā saulē un vējā. Atkarībā no laika apstākļiem septembra sākumā vai vidū kaktusu nes telpās.

Ja pumpuriņi birst cits pēc cita, tad maz ticams, ka šajā gadā izdosies kaktusu saglābt un panākt, lai tas saņemas un uzzied, taču var mēģināt kopt to līdz nākamajai sezonai.

Fakts, ka tā lapas sāk izskatīties apvītušas un pat sažuvušas, vēl nenozīmē, ka kaktuss beidz savu dzīvi. Vairumā gadījumu tas ir signāls, ka kaktuss nevis nokalst, bet – tieši otrādi - ticis pārlieku laistīts un tagad kādu laiku nevēlas mitrumu.

 

Reklāma
Reklāma

Ievēro!

Kad parādās pumpuri un ziedi, kaktusu negroza, nepārbīda un nepārvieto citur. Kad sāk raisīties ziedi, rasināšanu pārtrauc.

 

Avots: žurnāls "100 Labi Padomi"

 

www.kasjauns.lv