Katlu spodrināšanai, cīņai ar sūnu zālienā un citi veidi, kā izmantot grila un krāsns pelnus

Ja krāsnī vai ugunskurā dedzināšanai izmanto malku un grilēšanai – kokogles, pelni ir vērtīga izejviela, kas noder gan dārzā, gan mājā.

Pelni sevišķi labi palīdz arī ilgāk noturēties vāzē tiem ziediem, kuriem ir resns un sulīgs kāts, piemēram, gladiolām, dālijām, amariļļiem.

FOTO: Shutterstock.com

Pelni sevišķi labi palīdz arī ilgāk noturēties vāzē tiem ziediem, kuriem ir resns un sulīgs kāts, piemēram, gladiolām, dālijām, amariļļiem.

* Tīrīšanas līdzeklis – pelni spēj labi šķīdināt taukus un vienlaikus darbojas kā maigs skurbis, tāpēc labi noder nerūsējošā tērauda katlu, bļodu, izlietņu tīrīšanai. Ar pelniem var tīrīt arī keramikas izlietnes un dažādas plīts virsmas. Uzkaisa, pavisam viegli samitrina un pēc notīrīšanas noskalo ar ūdeni.

* Cīņā pret sūnu – dārzā un zālienā mitrākās vietās reizēm mēdz saaugt vesels paklājs. No tā tikt vaļā palīdz biezā kārtā uzkaisīti pelni. Tos apsmidzina ar ūdeni un ļauj vismaz 10 minūtes iedarboties, pēc tam ar slotu notrauš nost vai izkliedē uz visām pusēm.

* Mēslojums – pelni satur kāliju un kaļķi un līdz ar to uzlabo pārāk skābu augsni. Ar savu struktūru tie arī padara augsni irdenāku. Plānā kārtā uzkaisa uz augsnes un viegli ierušina. Ja uzbērs biezā kārtā un atstās neierušinātus, mitruma un lietus ietekmē tie sacietēs un sablietēsies.

* Griezto ziedu mūža paildzināšanai – pelni sevišķi labi palīdz ilgāk noturēties vāzē tiem ziediem, kuriem ir resns un sulīgs kāts, piemēram, gladiolām, dālijām, amariļļiem. Kātus vispirms uz brīdi iemērc pelnos, lai aizvelkas ciet, un tikai tad liek vāzē ar ūdeni.

* Augu aizsardzībai – ja pelnus izkaisa sausā laikā, tie lielā mērā pasargās augus no laputīm un blusiņām.

* Sudrabam – pelnus izsijā un izmanto sudraba galda priekšmetu, rotu un trauku spodrināšanai. Pēc tam rūpīgi noskalo ūdenī un ar mīkstu lupatiņu nosusina.

Reklāma
Reklāma

 

Avots: Jauns.lv, "100 Labi Padomi"

 

Saistītie raksti