Kad atsākas mēnešreizes pēc dzemdībām un ar ko jārēķinās, kad tas notiek

Pēcdzemdību izmaiņas, kuras ķermenis piedzīvo, ir pakāpeniski soļi pretī jaunam, spēcīgam un gādīgam ķermenim (pat ja tas, tavuprāt, kādu laiku izskatās dīvaini, tas ir normāli!). Katras sievietes ķermenis ir atšķirīgs, kas nozīmē, ka arī mēnešreižu atgriešanās nenotiek konkrētā laikā.

Kad atsākas mēnešreizes pēc dzemdībām un ar ko jārēķinās, kad tas notiek

FOTO: Shutterstock.com

Mēnešreižu atsākšanos visvairāk ietekmē zīdīšana. Tas notiek tāpēc, ka prolaktīns, hormons, kurš ir atbildīgs par mātes piena izdalīšanos, nomāc ovulāciju. Sievietēm, kuras nebaro bērniņu ar krūti, mēnešreizes parasti atsākas 4-8 nedēļas pēc dzemdībām. Taču sievietēm, kuras zīda bērniņu, mēnešreizes var neatsākties 6 mēnešus un pat ilgāk.

 

Kā zīdīšana ietekmē mēnešreižu atsākšanos pēc dzemdībām

Mazuļa barošana ar krūti var būt kā dabiska kontracepcijas metode. Zīdīšana dabiski aptur ovulāciju, tādēļ grūtniecības iestāšanās iespēja zīdīšanas laikā ir ļoti zema. Kā ziņo Planned Parenthood, apmēram divas no simts sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti un izmanto to kā kontracepcijas metodi, paliek stāvoklī.

Pirmo pēcdzemdību mēnešreižu parādīšanās var ietekmēt arī piena apgādi. Parasti piena daudzums samazinās pirms vai mēnešreižu laikā. Zīdot bērniņu, pirmo pēcdzemdību mēnešreižu laikā var rasties diskomforts.

 

Kontracepcijas izmantošana zīdīšanas laikā

Saprotams, ka ne visas sievietes vēlas paļauties tikai uz zīdīšanu kā galveno pēcdzemdību kontracepcijas metodi. Šajā laikā svarīgi būtu piemeklēt nehormonālās vai mazāku devu kontracepcijas iespējas. 

Protams, arī prezervatīvi joprojām darbosies un nekādi neietekmēs auglību. Vislabāk konsultēties ar savu ārstu par nekaitīgākās kontracepcijas izvēli.

 

Kā izmainās mēnešreizes pēc grūtniecības?

Reklāma
Reklāma

Kad pirmās mēnešreizes būs atsākušās, tās var justies citādāk nekā pirms grūtniecības, jo ķermenis joprojām ir procesā, lai atgrieztos ierastajā ciklā. 

Pēcdzemdību pirmās mēnešreizes var būt spēcīgākas vai vienkārši neregulārākas, kā pirms tam. Iespējamas izmaiņas arī to konsistencē un krāsā, kā arī krampju smagumā. Arī premenstruālā sindroma simptomi var mainīties. Paturi prātā, ka tas ir pārejoši! 

Vislielākās izmaiņas mēnešreizēm novērojamas, ja tās atgriežas ātrāk pēcdzemdību periodā.

 

Kad būtu jāuztraucas par pēcdzemdību mēnešreizēm un jāsazinās ar savu ārstu?

  • Ja tampons vai pakete jāmaina ik pēc stundas vai biežāk;
  • Ja pēcdzemdību mēnešreizes neatgriežas trīs mēnešu laikā pēc tam, kad ir pārtraukta zīdīšana;
  • Arī tādu simptomu kā pēkšņa drudža vai nepatīkamu smaku veidojošu izdalījumu gadījumā būtu jākonsultējas ar ārstu, jo tās var būt infekcijas pazīmes.

 

 

No http://bloodandmilk.com

 

 

Saistītie raksti