Vīrieša pārdomas: sekss un laulības, sekss pirms laulības

Raksta saturs nav piemērots auditorijai, kas jaunāka par 18 gadu vecumu.

Laulībā cilvēki parasti dodas pēc vairāk vai mazāk ilgstošām attiecībām. Attiecībām, kuru neatņemama sastāvdaļa ir sekss. Vai sekss pēc laulībām ir citāds? Skaidri atbildēt nevar, jo medusmēneša sekss, visticamāk, būs tikpat foršs kā pirms kāzām, tomēr daudzie notikumi, kas parasti norisinās laulāto cilvēku dzīvē, var ieviest savas korekcijas.

Vīrieša pārdomas: sekss un laulības, sekss pirms laulības

FOTO: Artis Rudzītis, www.artisfoto.lv

Galvenā lieta, ko ieteiktu darīt vēl pirms kāzām, lai pēcāk nerastos pārpratumi un domstarpības, ir izrunāties ar partneri, kas katram patīk un — galvenais — arī nepatīk mīlas rotaļās. Uzzināt tieši to, kas nepatīk, ir vissvarīgāk, jo, ja kādam vēl nav drosmes atzīties savās seksuālajās fantāzijās par to, ko gribētu, tad parasti visi diezgan skaidri zina, ko nevēlas. Ja tas izdodas un starp partneriem valda sapratne un līdzīgs viedoklis par to, kas seksā ir labi, ko būtu ar mieru darīt tagad vai pamēģināt vēlāk, bet ko nedarītu nekad, tad nākotnē neradīsies problēmas ar nerealizētiem sapņiem, kas ar laiku var novest pie sānsoļiem.

Seksu ietekmē stress
Laulībā seksu ietekmē daudzas lietas, jo parasti tieši precēto cilvēku dzīvē notiek tādi svarīgi pasākumi kā mājokļa iegāde, bērnu dzimšana, darba maiņa vai pat zaudēšana. Un katrs šāds notikums bez šaubām ietekmē arī cilvēku vēlmi mīlēties. Kamēr pāris vēl nav precējies un dzīve sagādā mazāk stresa, partneri ir gatavi mīlēties gandrīz vienmēr. Vēlāk stress, kas ir seksa lielākais ienaidnieks, bieži ņem virsroku pār vēlmi mīlēties. Atliek cerēt uz saprotošu partneri.

 

Laulībā seksu ietekmē daudzas lietas, jo parasti tieši precēto cilvēku dzīvē notiek tādi svarīgi pasākumi kā mājokļa iegāde, bērnu dzimšana, darba maiņa vai pat zaudēšana.

Reklāma
Reklāma


Kad sieva paliek stāvoklī, seksuālās attiecības parasti uzlabojas, jo gaidīts bērniņš uzlabo topošo vecāku savstarpējās attiecības, topošā māmiņa tiek vairāk lutināta, stress samazinās. Nav arī jādomā par kontracepciju. Tas viss ļauj izbaudīt seksuālo dzīvi pilnīgāk, atsakoties tikai no ekstrēmākajām fantāzijām. Piedzimstot bērniņam, seksuālie prieki strauji pārtrūkst, jo visa uzmanība tiek jaunajam ģimenes loceklim. Arī sievietes organisms ir gana pārcietis, un tajā vēl notiek dažādas pārmaiņas, tāpēc sekss noteikti nav pirmajā vietā.

Mīlēšanās vairs nav prioritāte
Gadiem ritot, uz vecākiem gulstas arvien vairāk un arvien nozīmīgāki pienākumi, kas seksuālo dzīvi prioritāšu sarakstā var atvirzīt tālu prom. Sadzīvē ienāk raizes, nogurums un seksam vienkārši vairs nav spēka (vai viens „mīļā miera labad” nekustīgi guļ, kamēr otrs ar tevi mīlējas). Svarīgi ir saprast vienam otru, un to vislabāk var panākt, izrunājoties ar partneri. Cik liela nozīme seksam tagad ir ģimenes dzīvē? Var jau būt, ka abi grib, bet visu laiku blakus ir mazs bērns, un vecākiem vienkārši kauns to darīt, kad bērns atrodas tepat netālu? Tas ir īstais brīdis vērsties pēc palīdzības pie omām, tantēm vai draugiem, lai pārim izdotos veltīt laiku tikai sev. Tas noteikti palīdzēs uzturēt siltas liesmas ģimenes ugunskurā un ļaus atdzīvoties seksuālajām attiecībām. Tomēr var būt situācijas, kad abiem partneriem seksu vairs nevajag. Var jau būt, ka tad var likties mierā, tomēr es ieteiktu vērsties pie speciālista vai palasīt kādus interesantus rakstus par tēmu kaut vai tepat — Mammamuntetiem.lv. 

Svarīgi jebkurā situācijā spēt ar partneri pārrunāt savas problēmas. Arī seksā. Un, runājot tieši par seksu, sarunu iemeslam jau nav jābūt problēmām. Iemesls var būt kāda fantāzija, vakardienas erotiskais sapnis, draugu un draudzeņu stāsti vai filmās redzētais. Jo vairāk partneris zinās par tavām seksuālajām vēlmēm, jo labāks būs jūsu sekss.

Autors: Linards Lapa, Mammamuntetiem.lv reģistrēts tētis