Uz randiņu ar bērnu pūrā. Kā satikt labu vīrieti?

Šķiršanās lielākoties nenoris viegli, un randiņi ir pēdējais, kas tad nāk prātā. Tomēr laiks iet, un kādu dienu tu aptver, ka pārāk ilgi esi sabijusi vientuļo siržu klubiņā. Pienācis atkal laiks iepazīties! Bet kā to izdarīt ar bērnu pūrā? 

Pieredze rāda, ka mūsdienās viens no ērtākajiem un populārākajiem iepazīšanās veidiem vientuļajām māmiņām ir internets.

FOTO: Shutterstock.com

Pieredze rāda, ka mūsdienās viens no ērtākajiem un populārākajiem iepazīšanās veidiem vientuļajām māmiņām ir internets.

Nokļūstot brīvas sievietes statusā un atsākot lūkoties pēc jaunām simpātijām, izjūtas ir vienlaikus patīkami satraucošas un biedējošas. Kā lai atrod labu vīrieti, kurš mīlēs tevi un pieņems tavu bērnu? Skaidrs, ka sievietei, kura viena audzina bērnu, skraidīt uz randiņiem nav tik vienkārši kā tai, kuras vienīgās rūpes un atbildība ir pašas pēcpuse. Kad atrasts potenciālais randiņa partneris, jāatrod kāds, kas pieskatīs bērnu. Un, ja nav paveicies ar pretimnākošu vecmāmiņu, izpalīdzīgu māsu vai saprotošu bijušo vīru, jārēķinās arī ar papildu izmaksām aukles algošanai.


Mīla internetā

Nekad nesaki „nekad”! Pieredze rāda, ka mūsdienās viens no ērtākajiem un populārākajiem iepazīšanās veidiem vientuļajām māmiņām ir internets. Pļāpājot ar kādu virtuālajā pasaulē, tu vari baudīt mājas mieru, kamēr bērns turpat netālu mierīgi šņāc. „Pēc šķiršanās no vīra daudzus vakarus pavadīju, malkojot vīnu, klausoties pieklusinātu mūziku un čatojot ar internetā sastaptiem vīriešiem,” atceras Ance (32), kas viena audzina trīs gadus vecu bērnu. „Bija sajūta, ka mana sabiedriskā dzīve burtiski mutuļo, kaut es nemaz negāju uz klubiņiem, bet tikai sēdēju mājās pie datora. Kādu brīdi tas sagādāja lielu baudu.” (Citus patiesos stāstus par iepazīšanos ar interneta starpniecību vari lasīt šeit.)

 

Mūsdienās viens no ērtākajiem un populārākajiem iepazīšanās veidiem vientuļajām māmiņām ir internets. Pļāpājot ar kādu virtuālajā pasaulē, tu vari baudīt mājas mieru, kamēr bērns turpat netālu mierīgi šņāc.

 

Ja kāds no internetā iepazītajiem vīriešiem liekas pietiekami interesants un tava laika vērts, noteikti vajag uzdrīkstēties satikties aci pret aci. Jo ilgāk vilksi garumā, jo sliktāk. Gadās, ka abi čatotāji virtuālajā vidē kopā pavada tik daudz laika, ka vairs nespēj iedomāties savu dzīvi bez dienišķajām sarunām. Nemanot tu jau esi pieķērusies savam interneta draudziņam un, iespējams, pat uztver viņu kā savu partneri. Tomēr realitātē var izrādīties, ka jūs nespējat atrast kopīgu valodu vai nevaldzināt viens otru fiziski. Burvīgās attiecības, izrādās, pastāvējušas vien virtuāli, un pēc pirmā randiņa tām pienāk bēdīgs gals.


Tas nebūs tavs tētis!

Reklāma
Reklāma

Kurā brīdī iesaistīt bērnus? Ja jau sastaptais vīrietis tev šķiet attiecību vērts un pirmajam randiņam seko attiecību turpinājums, agrāk vai vēlāk jauno simpātiju gaida tikšanās arī ar tavu bērnu. Nevajadzētu tērēt laiku un nervus, mēģinot izveidot un uzturēt attiecības ar kādu, kurš nespēj pieņemt tavu pagātnes mantojumu. Runājot tēlaini (un absolūti bez ironijas!), jebkuram potenciālajam partnerim tu vienmēr būsi speciālais piedāvājums — „divi par viena cenu” un tamlīdzīgi. Ja viņš par to nepriecājas un nesaskata tajā izdevīgumu, pats vainīgs. Laimīgu taciņu!
Kā paskaidrot bērnam, kas notiek? Sāksim ar to, vai bērns ir pietiekami vecs, lai saprastu, ko nozīmē randiņi. Tev jābūt gatavai atklātai sarunai ar bērnu atbilstīgi viņa vecumam un saprašanai. „Kad saprotu, ka attiecības sasniegušas nākamo līmeni, iepazīstinu vīrieti ar savu dēlu,” pieredzē dalās piecus gadus veca puisēna māmiņa Beāte (29), kam pagaidām nav izdevies nodibināt jaunas ilglaicīgas attiecības. „Paskaidroju Tomam, ka vīrietis, ar kuru satiekos, nekļūs par viņa tēti (puikas īstais tēvs ar mums vispār nekontaktējas), bet var būt gan mans, gan viņa draugs. Ja attiecības būs lemtas neveiksmei, būšu pasargājusi sevi un dēlu no veltām cerībām.”

 

Meita, pirmoreiz satiekot mammas topošo vīru, iečukstēja Kristīnei ausī: „Šis ir labs. Ņem viņu ciet!”

 

Kad bērni izbrāķē vai sajūt Īsto

Bērnos vajag ieklausīties un viņu sacīto — cienīt. Nereti bērni labāk jūt un zina, kas mammai vajadzīgs, jo viņus nav apreibinājis iemīlēšanās skurbums vai apžilbinājusi iekāre. Tas, protams, nenozīmē, ka acumirklī jāpārtrauc attiecības ar cilvēku, kurš bērniem nepatīk. Iespējams, atvasītes joprojām pārdzīvo vecāku šķiršanos un cer tos atkal savest kopā (atcerēsimies Divas Lotiņas, Dvīņu sazvērestību u.tml. šedevrus). Lai kā arī būtu, ieklausies savā sirdī. Sirds pateiks priekšā, kad ir īstais laiks atrādīt savu simpātiju bērniem. Tieši tāpat tu sapratīsi, vai bērni ir gatavi iepazīties ar Viņu.
Pret bērnu izjūtām vajag izturēties nopietni. Vai tu spētu apprecēt kādu, kas tavai atvasei nepatīk un kam viņa neuzticas? „Pēc šķiršanās bija pagājis jau labs laiks, biju pastaigājusi uz randiņiem un atrādījusi meitai vairākus kavalierus, kad iepazinos ar Kārli,” stāsta Kristīne (40). „Taču meita neizprotamā kārtā Kārli nevarēja ciest. Tam nebija nekāda acīmredzama iemesla, taču manai džusītei viņš nepatika, un viss. Beigu beigās meitas intuīcijai izrādījās taisnība, jo Kārlis pastrādāja ko tādu, ko es nekādi nespēju attaisnot, un mūsu ceļi šķīrās.” Tagad Kristīne ir precējusies otrreiz un nesen laida pasaulē otru bērniņu. Viņas meita, pirmoreiz satiekot mammas topošo vīru, iečukstēja Kristīnei ausī: „Šis ir labs. Ņem viņu ciet!” Jāpiebilst, ka meitenei tolaik bija tikai desmit gadu. Tagad meita palīdz mammai auklēt ģimenes jaunpienācēju.


Rakstā minēto personu vārdi ir mainīti.