Vai ir iespējama ģimenes satuvināšanās ar viedierīču palīdzību? Ģimenes digitālās aktivitātes, kas aizraus arī jaunāko paaudzi

Samsung Skola nākotnei veiktajā aptaujā* tikai aptuveni puse (56%) jauniešu atzīst, ka ģimenes kopīgo aktivitāšu lokā izmanto arī digitālās tehnoloģijas. Regulāras kopīgas ģimenes aktivitātes ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā veicināt ciešas un uzticības pilnas savstarpējās attiecības, turklāt tām nav vienmēr jābūt klasiskajām galda spēlēm, pārgājienam vai kultūras pasākuma apmeklējumam.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

“Gan bērni, gan vecāki būs ieguvēji, ja ģimenē regulāri tiks organizētas kopīgas nodarbes, taču tas nenozīmē, ka šādām aktivitātēm ir jānotiek bez viedierīču iesaistes. Tieši pretēji – lai noturētu jaunākās paaudzes interesi ilgtermiņā, vecākiem ir jāspēj piedāvāt tādu izklaidi, kas būtu bērnam saistoša,” saka Samsung skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.
Samsung skola nākotnei jauniešu digitālās iniciatīvas “Skolēna Digitālais IQ” eksperti apkopojuši piecas ģimenes brīvā laika pavadīšanas iespējas, kurās lieti noderēs viedierīces:

Ceļojums, kas patiks visiem!
Ja gaidāms kāds kopīgs ceļojums vai ekskursija, iesaistiet visus ģimenes locekļus tā plānošanā – dalieties ar interesantiem apskates objektiem, pētiet galamērķa vēsturi, meklējiet izdevīgākās nakšņošanas vietas vai transporta izmaksas. 


Pagatavot maltīti ir vienkāršāk, nekā šķiet.
Ierosiniet spēli - reizi nedēļā kādam ģimenes loceklim internetā jāatrod recepte, kuru kopīgi ģimenes lokā pagatavot. Sadaliet pienākumus, ko katrs ģimenes loceklis veiks – kurš būs galvenais pavārs, kurš palīgs, kurš mazgās traukus. Bērni apgūs ne tikai ēst gatavošanas prasmes, bet arī jēgpilnu interneta lietošanu.


Parādi vectēvam, kā izgatavot stilīgāko putnu būri. 
Internets ir īstā vieta, kur meklēt pamācības, kā ar nelieliem resursiem un saviem spēkiem īstenot jebkādu ieceri, sākot no vienkāršu dekorāciju izgatavošanas līdz pat lielākiem remontdarbiem. Ierosiniet ģimenes lokā realizēt kādu sen izsapņotu sapni pēc internetā atrasta instrukciju jeb DIY (saīsinājums no angļ. val. “dari pats”) video.


Visi pasaules hobiji viena klikšķa attālumā.
Kopīgi izlemiet, kas jūs interesē un sāciet to apgūt, izmantojot interneta resursus. Ja jūsu ģimenē katram jau ir savi hobiji, palīdziet tos viens otram attīstīt, daloties ar noderīgiem materiāliem, piemēram, iemīļotu dziesmu akordiem vai interesantām adīšanas tehnikām.


Velciet pidžamas, laiks ballītei! 
Tuvojoties Ziemassvētkiem, organizējiet tematisko filmu skatīšanās “maratonu” ar popkorna tūtām un citiem gardumiem. Filmu vai seriālu skatīšanās var kļūt par jauku ģimenes tradīciju ar nosacījumu, ka visi patiešām to skatās, nevis paralēli skrollē telefonu, atbild uz e-pasta vēstulēm vai gatavo ēst. 

Reklāma
Reklāma