Izlauzties no matemātikas džungļiem... Atklāj digitālās izlaušanās spēli MathScape

Lai Latvijas sabiedrībā popularizētu matemātiku, parādot tās pielietošanas iespējas daudzās profesijās, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture sadarbībā ar partneriem ir izveidojis Latvijā pirmo digitālo izlaušanās spēli MathScape. Tāpat, piesaistot sabiedrībā zināmus dažādu nozaru ekspertus, ir radīti īpaši profesiju matemātikas uzdevumi.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

“Latvijas lielākais resurss ir zinoši cilvēki – talanti un speciālisti dažādās jomās. Konkurētspējīgai sabiedrībai īpaši svarīgas ir loģiskās domāšanas prasmes, ko īpaši attīsta matemātika. Tomēr jaunākajā OECD PISA pētījumā par piecpadsmitgadnieku matemātikas zināšanām Latvija ierindojās 29. vietā, tāpat pērn skolēnu vidējais rezultāts matemātikas eksāmenā bija zemākais pēdējo desmit gadu laikā. Tādēļ, lai pierādītu, ka jau skolā iegūtās zināšanas ir noderīgas visai dzīvei, mēs atklājām matemātikas popularizēšanas projektu un izlaušanās spēli MathScape. Ticam, ka matemātikas zināšanas ir nepieciešamas ikvienam, turklāt tās ir iespējams apgūt un trenēt ļoti aizraujošos veidos,” Matemātikas svētku pasākuma laikā uzsvēra Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

“Matemātika ir svarīga jebkuram iedzīvotājam, jo māca vairākas fundamentālas lietas – spēju analizēt, sistematizēt un domāt, kas ir nepieciešams pilnīgi jebkurā jomā. Matemātikas zinātne atver virkni dažādu iespēju, un mūsu uzdevums ir – bērniem, skolēniem, studentiem parādīt, ka matemātika nav kaut kas abstrakts, šīs lietas ir redzamas ikdienā. Mācību vide būtu jāveido tā, lai tajā redzētu matemātikas ikdienas pielietojumu,” saka Mārtiņš Kazāks, Latvijas Bankas prezidents, Matemātikas vēstnesis. 
 

 
 

Digitālajā izlaušanās spēlē MathScape (www.mathscape.lv) ikviens var pārbaudīt savas matemātikas un loģiskās domāšanas prasmes vēl nebijušā formātā. Tajā ir iespējams izmēģināt savus spēkus loģiskajā un matemātiskajā domāšanā, cenšoties atrisināt astoņus, arvien sarežģītākus uzdevumus, kuri prasa ne vien zināšanas, bet arī radošo domāšanu. 

Reklāma
Reklāma

Paralēli tam tiek realizētas vēl dažādas aktivitātes, lai sabiedrībā raisītu lielāku interesi apgūt matemātiku. Projekta mērķis ir ne vien celt matemātikas prestižu, bet arī parādīt, ka iegūtās zināšanas ir noderīgas prasmes visai dzīvei. No vidusskolēniem nereti var dzirdēt jautājumus – kur tieši viņiem matemātika dzīvē noderēs. Tādēļ Accenture uzrunāja Matemātikas vēstnešus dažādās profesijās, lai kopīgi radītu profesiju matemātikas uzdevumus. Tajos parādīts, kā ikdienā matemātikas zināšanas noder pavāram, autosacīkšu braucējam, modes dizainerei, ugunsdzēsējam un citiem profesiju pārstāvjiem. 

Par matemātikas vēstnešiem kļuvuši sabiedrībā zināmi dažādu nozaru vadošie profesionāļi: autosportists Jānis Baumanis, vieglatlēte Laura Ikauniece, pavārs Mārtiņš Sirmais, diriģents Jānis Ozols, Amoralle īpašniece Inese Ozola, Talanted modes dizainere Indra Komarova, ugunsdzēsējs Tomas Jaunzems, māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa, arhitekte Brigita Bula. Kopumā desmit dažādu profesiju matemātikas uzdevumi tiks apkopoti kopīgā materiālā, kuru projekta noslēgumā Accenture izplatīs matemātikas skolotājiem, lai papildinātu to materiālu klāstu skolēniem ar praktiskiem un interesantiem uzdevumiem. Savukārt plašākai sabiedrībai matemātikas uzdevumi būs pieejami martā.