Trīs āra spēles no vecāku bērnības, ko iemācīt saviem bērniem. VIDEO

Vai vēl atceries tās spēles, kuras spēlēji savā bērnībā? Laiks bērniem parādīt tādas āra spēles kā “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi”, “Gurķi” un “12 kociņi”. "Spēlējiet kopā, un jautrība garantēta!" spēļu idejās dalās vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja, "Rimi Bērniem" eksperte Inga Akmentiņa-Smildziņa.
Iemāci bērnam tās rotaļas, ko savulaik ar draugiem spēlēji pagalmā un ballītēs!

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Iemāci bērnam tās rotaļas, ko savulaik ar draugiem spēlēji pagalmā un ballītēs!

 


“Lēnāk brauksi, tālāk tiksi”

Spēles noteikumi:

  • Dalībnieki nostājas aiz iedomātas līnijas, bet spēles vadītājs nostājas ar muguru pret pārējiem kādus 20 metrus tālāk.
  • Vadītājs skaļi sauc: “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi” un uzreiz pagriežas pret spēlētājiem. Kad vadītājs pagriežas, visi sastingst. Ja kāds kustas, viņam jāiet atpakaļ aiz līnijas. Vadītājs atkal aizgriežas un turpina saukt: “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi.”
  • Kamēr vadītājs ir ar muguru, spēlētāji skrien pie viņa un mēģina viņam pieskarties. Kurš pirmais pieskaras vadītājam, tas nokļūst viņa vietā, un spēle sākas no jauna.

 

“Gurķi”

Spēles noteikumi:

Reklāma
Reklāma
  • Viens met gaisā bumbu un skaļi sauc kāda vārdu. Kura vārds nosaukts, tas ķer bumbu, bet pārējie skrien, cik tālu vien var. Kad tā noķerta, visi sastingst.
  • Spēlētājs, kam rokās bumba, izlemj, pie kura un ar cik maziem skudras solīšiem vai lieliem milža soļiem ies. Piemēram, 10 “skudriņas” vai 5 “milži”.
  • Tad spēlētājs mēģina trāpīt ar bumbu izvēlētajam pretiniekam. Ja pretinieks bumbu noķer vai tā aizlido garām, spēle sākas no jauna (bumba tiek mesta gaisā un saukts kāda spēlētāja vārds), bet, ja tā viņam trāpa, tad pretiniekam pienākas “1 gurķis”.
  • Spēle ilgst, līdz kāds ieguvis “5 gurķus”, un tad pārējie izdomā katram rokas pirkstam vienu iesauku un ļauj to izvēlēties. Turpmāk šis spēlētājs jāsauc tikai izvēlētajā iesaukā.

 

“12 kociņi”

Spēles noteikumi:

  • Tiek izvēlēts vadītājs un salasīti 12 kociņi. Kociņus liek uz šūpolēm un uzsit gaisā. Kamēr vadītājs lasa kociņus un liek tos atpakaļ, pārējie skrien slēpties.
  • Vadītāja uzdevums ir meklēt visus dalībniekus, bet pārējo mērķis ir aizskriet nepamanītiem līdz kociņiem un uzsist tos vēlreiz gaisā, lai vadītājam atkal tie būtu jālasa, bet pārējie turpinātu slēpties.
  • Ja vadītājs redz, ka kāds skrien pie kociņiem, viņam jāpieskaras šūpolēm un jāsauc tā spēlētāja vārds, kā arī viņš no spēles izstājas. Spēle ilgst, līdz visi ir atrasti.

 

Citas spēles idejām skati www.rimiberniem.lv!

Saistītie raksti