Drošība ziemā: Pirms piesprādzē bērnu autokrēslā, novelc viņam biezo jaku!

Protams, mēs varam tikai cerēt, ka visi bērni, kuri brauc automašīnā, brauc atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, piesprādzēti autokrēslos. Tomēr mēs nevaram būt pārliecināti, ka viņi piesprādzēti droši, īpaši tagad ziemas apstākļos. Tieši tāpēc Bez Tabu veic eksperimentu, lai pārliecinātos, cik nedroši piesprādzēts bērns autokrēsliņā ar biezu, ”pufīgu” jaku!

Ziemā pareizi piesprādzēt bērniņu autosedeklītī ir apgrūtinoši, jo bērns tērpts vairākās drēbju kārtās

FOTO: Shutterstock.com

Ziemā pareizi piesprādzēt bērniņu autosedeklītī ir apgrūtinoši, jo bērns tērpts vairākās drēbju kārtās

Droši piesprādzēt bērnu autokrēslā nozīmē piesprādzēt cieši – tā, lai drošības siksnas atrodas pēc iespējas tuvu ķermenim. Iveta Sondore divu bērnu mamma, kuru uztrauc bērnu drošība automašīnā, uzsver, ka ziemā bērnu piesprādzēt automašīnā vajadzētu ar īpašu rūpību. Iveta uzsver, ka ”pufīgās” jakas ir lielākā kļūda.

Nepareizi sprādzēti bērni – tad tikpat labi varam nesprādzēt vispār


Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Jānis Upenieks ir vēl kategoriskāks, ja runa ir par nepareizi piesprādzētiem bērniem: ”Nepareizi sprādzēti bērni – tad tikpat labi varam nesprādzēt vispār”. Ārsts akcentē, ka jebkura lieta ir jālieto pareizi, atbilstoši instrukcijai, un bērna pareiza piesprādzēšana autokrēslā ir vecāku atbildība.

Lai demonstrētu aplamu un pareizu sprādzēšanu ziemā, noskaties video, kurā divas mazās modeles – astoņu mēnešu vecā Maija un trīsgadīgā Marta kopā ar mammu Elzu rāda līdzšinējo pieredzi meitu pārvadāšanas drošības jautājumos. Mamma godīgi atzīst, ka ar pirmo bērnu grēkojusi, vedot viņu ziemā piesprādzētu biezās jakās un kombinezonos. Tagad ar jaunāko meitu gan cieši piedomā pie drošības jautājumiem.
Elza: "Jo es redzēju mašīnu testus, kas notiek, ja bērnu ved biezajā kombinezonā, un viņš vienkārši izlido ārā no krēsla… Jaunākajai meitai mēs izmantojam bunkeru jeb silto guļammaisu, kas paredzēts ievietošanai auto krēsliņā."

Pirmā eksperimentu uzsāks Maija – vispirms viņu piesprādzēs ar biezās drēbēs tērptu, pēc tam, lai redzētu atšķirību, kombinezonu novilks. Mamma meitu piesprādzē, pievelk plecu siksnas tik cieši, lai, zem tās paliekot apakšā pirkstu, nevarētu izveidot no siksnas cilpu.

Kad šķiet, ka meitene ir pietiekami cieši, viņai novelk kombinezonu, siksnas atstājot iepriekšējā garumā, un rezultātā mēs uzskatāmi redzam, cik patiesībā vaļīgi ir piesprādzēts bērns.

Reklāma
Reklāma


Siksnas ir tik brīvas, ka, notiekot sadursmei, bērnam ir ļoti liels rāviens. Līdz pat tam, ka viņš var izlidot laukā no tām jostām. Turklāt kombinezona materiāls ir tik slidīgs, un, gaisam saplokot, bērns ar visu kombinezonu šļukt un ārā! 

Lai bērns būtu drošībā un nenosaltu, viņu var gan sasegt, gan tikpat labi var uzvilkt kombinezonu otrādi.
Savukārt lielāku bērnu piesprādzē ar vaļēju jaku un pēc tam to aiztaisa, tāpēc labāk, ja ir divdaļīgs kombinezons.

Aptaujātie vecāki atzīst, ka drīzāk viņus satrauc temperatūras maiņa, atģēbjot un saģērbjot bērniņu mašīnā, biezās jakās piesprādzēta bērna drošību atstājot otrā plānā. Bet, uzklausījuši padomus, kā labāk bērnu piesprādzēt ziemā, atzīst, ka tā ir viela pārdomām.