J&A: Kā pareizi ēdienkartē ieviest alerģiskus dārzeņus un augļus

Jautājums: Manam bērnam jau divus gadus, t.i., kopš sešu mēnešu vecuma, kad sāku dot papildēdienu, ir mistiska alerģija, kas izpaužas kā sarkani, reizēm sausi, bet reizēm sulojoši pleķīši uz kājiņām. Ģimenes ārste tik izraksta kaut kādas smērītes, kas neviena tā arī līdz galam nav palīdzējusi, bet nekur pārbaudīties nesūta. Ir aizdomas, ka tas varētu būt no oranžajiem dārzeņiem, tomēr, arī tos pilnībā izslēdzot, tā problēma, varbūt nemanāmākā formā, tomēr turpinās. 

FOTO: Shutterstock.com

Visus augļus, dārzeņus, par kuriem ir aizdomas, ka tie varētu izraisīt alerģiju, jāsāk lietot termiski apstrādātus. Ja nav novērojama alerģiska reakcija, tad var sākt dot arī svaigus.

Atbild bērnu ārste - alergoloģe Ieva Cīrule: 

Ādas izmaiņas var būt ne tikai no ēdiena, bet arī no apģērba, pulvera, klimata, stresa. Ja kādu ēdienu gribat pārbaudīt, piemēram, orandžo dārzeni burkānu, tad vienu mēnesi to nelietojiet, pēc tam to atsāciet piedāvāt bērnam un dodiet 7 dienas. Vērojiet! Ja paasinājums, pārtrauciet to lietot ēdienkartē 6 mēnešus, tad piedāvājiet pēc iepriekš minētās shēmas - 7 dienas. Ja nerodas alerģiskas izpausmes, turpiniet to ēst. 
Atsākt vajag ar vārītiem vai krāsnī ceptiem dārzeņiem, bet pēc 7 dienām var dot arī svaigus vai to sulu.

Visus augļus, dārzeņus, par kuriem ir aizdomas, ka tie varētu izraisīt alerģiju, jāsāk lietot termiski apstrādātus. Ja nav novērojama alerģiska reakcija, tad var sākt dot arī svaigus. Aizkavētā reakcija var parādīties pēc 3-4 dienām. 

 

Reklāma
Reklāma