Pirmā Emocionālā Palīdzība vecākiem ar maziem bērniem. Tagad arī Latvijā!

 

PEP ir saīsinājums no - Pirmā Emocionālā Palīdzība. Kas ir PEP mamma? Speciāliste, kas citiem vecākiem, kuru bērni ir vecumā līdz trīs gadiem, sniedz Pirmo Emocionālo Palīdzību. Latvijas PEP mammas atbalstu jaunajiem vecākiem šobrīd sniedz bez maksas. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

PEP mammas ir jauna iespēja vecākiem rast atbildes uz saviem jautājumiem un gūt emocionālu atbalstu. Foto: Vadims Straume

 

PEP - Pirmā Emocionālā Palīdzība - ir palīdzība vecākiem, kam bērniņš ir vecumā no dzimšanas līdz 3 gadu vecumam. PEP mammas ir jauna iespēja vecākiem rast atbildes uz saviem jautājumiem, gūt emocionālu atbalstu un iedrošinājumu no citiem vecākiem, kas ieguvuši tam vajadzīgās zināšanas un prasmes, un kas ir gatavi nākt mājvizītēs. 

 

Latvijas topošās PEPmammas savu 2 gadu izglītību vecāku konsultēšanā iegūst Psiholoģijas mācību centrā „Līna”. Šobrīd viņas savas apmācības ietvaros ir uzsākušas praktizēt. Pagaidām tas notiek psiholoģes Vitas Kalniņas pārraudzībā, katru tikšanos ar ģimeni rūpīgi analizējot un pārrunājot. 

Kāpēc bērns man kož? Ko darīt, lai bērns klausa? Vai tiešām mans bērns nedrīkst gulēt manā gultā?

Lai būtu iespējams iegūt daudz dažādas praktiskas pieredzes, PEPmammas meklē ģimenes, kas vēlētos mājvizītē saņemt informāciju par sava mazuļa attīstību un ar to saistītām lietām. Vizītes ilgums ir vidēji 90 minūtes. Tās laikā PEPmamma, vadoties no vecāku un mazuļu vajadzībām, var palīdzēt sekojošā veidā: 

* Atbalstīt, informēt un iedrošināt pirmajās dienās un nedēļās kopā ar mazuli, palīdzot apgūt savu jauno lomu kā mammai vai tētim; 

* Atbalstīt gan vesela, gan slima bērna aprūpē; 

* Pārrunāt ar vecākiem ikdienišķus audzināšanas jautājumus (kāpēc bērns man kož? ko darīt, lai bērns klausa? vai tiešām mans bērns nedrīkst gulēt manā gultā? utt.); 

* Palīdzēt risināt grūtības, kas saistītas ar bērna pārmērīgu raudulīgumu, nemieru un miegu; 

Reklāma
Reklāma

* Palīdzēt atšķirt grūtības, kas saistītas ar bērna augšanas un attīstības krīzēm, no grūtībām, kuras būtu vēlams risināt, piesaistot kādu profesionāli (ārstu, psihologu, psihoterapeitu); 

* Ieteikt vietas, kur vērsties pēc specifiskas profesionālas palīdzības. 

 

Pagaidām PEPmammu vizītes ir bez maksas, tomēr, PEPmamma lūgs kompensēt ceļa izdevumus, ko patērēs, dodoties pie ģimenes. PEPmammas savā darbā ievēro konfidencialitāti. PEPmammu jaunumus uzzini www.pep.lv!

 

Ja vēlaties uzaicināt pie sevis kādu no pagaidām sešām pirmajām PEPmammām Latvijā, lūdzu, raksti uz info@lina.lv vai arī zvani pa tālruni 27727033. 

Vairāk par PEP izglītību lasi www.lina.lv