Foto: Shutterstock.com

Testu prioritizēšana gan nenozīmēs, ka izmeklējumus veiks mazāk, tos saglabās pašreizējā apjomā.


No pirmdienas Covid-19 testus atkal veiks tikai ar ģimenes ārsta nosūtījumu

 22. oktobris 2020 6:00 mammamuntetiem.lv Ziņa

No nākamās nedēļas Covid-19 testus bez maksas veiks vien tiem cilvēkiem, kurus uz testu nosūtīs ģimenes ārsts vai kāds cits medicīnas speciālists. Tādējādi prioritāri iecerēts testēt saslimušo kontaktpersonas un pacientus ar Covid-19 raksturīgiem simptomiem, kā arī cilvēkus, kuriem tests vajadzīgs pirms ieplānotas operācijas. Savukārt pārējie, kas vēlēsies pārbaudīties, gaidīs garākā rindā un par analīzēm arī paši maksās. Cilvēku vēlme pārbaudīties ir milzīga, tāpēc jau kādu laiku analīzes var nākties gaidīt pat gandrīz nedēļu. Latvijas Covid-19 laboratoriju tīkla koordinators atzīst, ka patlaban liela daļa cilvēku nāk testēties savam sirdsmieram, tikmēr potenciāli infekcijas skartie ir spiesti gaidīt.

Lai to risinātu, no pirmdienas Covid-19 testus vispirms nodrošinās tiem pacientiem, kurus uz pārbaudi nosūtījis ģimenes ārsts vai kāds cits speciālists.

Tagad plānots veidot divas rindas. Pirmajā rindā nonāks visi tie, kuriem būs speciālista nosūtījums. Tātad saslimušo kontaktpersonas, cilvēki ar koronavīrusam raksturīgajiem simptomiem, kā arī pacienti, kuriem negatīvs tests jāuzrāda, piemēram, pirms plānveida operācijas. Otrā rindā un par maksu gaidīs visi pārējie, kas vēlas pārbaudīties sirdsmieram.

Jaunā kārtība, paredzēts, darbosies no nākamās pirmdienas līdz 8. novembrim. Šo divu nedēļu laikā Veselības ministrijā rūpīgi vērtēšot, kādi ir analīžu rezultāti, kā veidojas pieraksts un vai tas risina pašreizējās garo rindu problēmas. Divu nedēļu ilgs posms esot kompromisa variants, kas panākts ar ģimenes ārstiem.

Testu prioritizēšana gan nenozīmēs, ka izmeklējumus veiks mazāk, tos saglabās pašreizējā apjomā. 


Visu sižetu var noskatīties raidījuma "Panorāma" video
 
0 Pievienot komentāru


Kategorijas