Kariņam lūdz saglabāt interešu izglītības pieejamību bērniem

 18. oktobris 2020 6:00 mammamuntetiem.lv Ziņa


Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Jevgēnija Pelše. Iniciatīva publicēta vakar, plānojot savākt 1000 parakstus un tos iesniegt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā, taču nepilnas diennakts laikā savākti vairāk nekā 2200 parakstu.

Iniciatīvas autore atgādināja, ka13.oktobra valdības ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums par stingrākiem pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, kas ietvēra arī sporta nodarbību un interešu pulciņu aizliegumu bērniem iekštelpās, arī uzsverot, ka tajā pašā laikā privāti pasākumi līdz 30 cilvēkiem telpās ir atļauti.

Drīz visiem Latvijas bērniem sāksies brīvlaiks, ko parasti viņi pavadīja, atpūšoties un apvienojot ar savām iemīļotākajām nodarbībām: kāds sportoja, kāds dziedāja, kāds gleznoja, stāstīja Pelše.

Viņasprāt, atceļot visa veida nodarbības bērniem, vecāki vairs nevarēs būt droši par bērna atrašanās vietu brīvlaikā vai pēc skolas, kamēr paši ir darbā, bērniem pasliktināsies psihoemocionālais stāvoklis, jo viņiem ir atņemtas nodarbības, kas sniedz labāku pašsajūtu, bet sporta gadījumā arī pie uzlabotas fiziskā forma, kā rezultātā tiks kavēta arī nākotnes izcilu personību attīstība.

"Kas gūs panākumus un aizstāvēs Latvijas godu pasaules mēroga sacensībās un festivālos, ja tagad mēs atņemam bērniem iespēju to visu apgūt? 2020.gada jūnijā tika atļauti treniņi un nodarbības bērniem ar nosacījumiem, ka vienā grupā vienlaikus var pulcēties līdz 30 cilvēkiem un ir jāievēro divu metru distance, kā arī ir jāievēro citi jau par standartu kļuvušie piesardzības pasākumi - roku mazgāšana, dezinfekcija utt. Spriežot pēc statistikas, nebija neviena saslimšanas gadījuma starp bērniem, treneriem un pasniedzējiem," pauda idejas autore.

Tādēļ valdība tiek aicināta visīsākajā laikā pārskatīt lēmumu un atļaut bērniem turpināt nodarboties ar sportu un piedalīties interešu pulciņos, ievērojot standarta piesardzības pasākumus -  līdz 30 cilvēkiem grupā, divu metru distance, dezinfekcija un roku mazgāšana.
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas