Foto: Shutterstock.com

Latvijā stipendijas patlaban saņem tikai pilna laika studenti, turklāt tikai paši labākie. Stipendijas apmērs ir 100 eiro mēnesī.


Arī studenti lūdz finansiālu palīdzību Covid-19 dēļ

 23. maijs 2020 11:05 Ziņa

Covid-19 pandēmija izgaismojusi kādu ilgi nerisinātu problēmu augstākajā izglītībā. Latvijā 80% pilna laika studentu paralēli studijām ir spiesti strādāt. Daudzi to dara, lai par augstāko izglītību varētu samaksāt un nosegtu ikdienas tēriņus. Līdz ar Covid-19 krīzi viesmīlības un pakalpojumu sektorā nodarbinātie studenti savus ienākumus ir zaudējuši un katrs desmitais students domā par studiju pārtraukšanu, ziņo www.lsm.lv.Šobrīd Latvijā ir vismaz 8000 studentu, kuriem steidzami ir vajadzīgs valsts atbalsts, lai spētu izdzīvot un turpināt studēt. Tāpat 10 000 studentu apsver iespēju pārtraukt studijas, ja vairs ārkārtējās situācijas dēļ nespēs segt ikdienas izdevumus.

 

Studenti nevar atļauties samaksāt par mācībām un sadzīvi.
“Mēs rosinām izveidot uz ārkārtējās situācijas laiku un līdz gada beigām īpašu stipendiju fondu, kas palīdzētu vissmagāk skartajiem. Tāpat arī paaugstināt akadēmiskās stipendijas, lai tās saņemtu lielāks studējošo skaits,” saka Latvijas Studentu apvienības prezidente Justīne Širina.
Tikmēr izglītības un zinātnes ministres ārštata padomnieks, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš mudina “situāciju nedramatizēt”.


Izglītības ministrija sola atvieglot nosacījumus valsts galvoto studiju un studējošo kredītu saņemšanai, kas palīdzētu studiju laikā segt vajadzīgos izdevumus, bet naudu atmaksāt vēlāk, kad ir darbs. Tāpat studentiem, kuriem patlaban kredīts jāatmaksā, termiņš ir pagarināts. Bet par papildu stipendijām vēl varētu sekot atsevišķa saruna.

Latvijā stipendijas patlaban saņem tikai pilna laika studenti, turklāt tikai paši labākie. Stipendijas apmērs ir 100 eiro mēnesī.

 

Teksts: Vita Anstrate

Avots: www.lsm.lv
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti


Kategorijas