Kā atšķirt Covid-19 no gripas, saaukstēšanās un alerģijas izpausmēm

 30. marts 2020 13:00 Raksts

Eksperti atzīmē, ka koronavīrusam, gripai un alerģijām ir dažādi simptomi. Jaunā koronavīrusa galvenie simptomi ir drudzis, nogurums, sauss klepus un elpas trūkums. Alerģijām tipiska pazīme ir šķaudīšana, sēkšana un klepus. Līdzīgi Covid- 19 simptomi ir gripai, proti, ir drudzis un sāpes muskuļos, gripa parasti neizraisa elpošanas grūtības.Foto: Shutterstock.com


Ja jums ir iesnas vai niez, asaro acis, visdrīzāk tā ir pavasara alerģija, nevis jauns koronvīruss.

Ja  ir sauss klepus, nogurums un drudzis, iespējams, ka jums ir COVID-19, bet tikpat iespējams, ka tā ir sezonālā gripa.

Ne visi simptomi visiem izpaužas vienādi. Lai arī varētu šķist, ka jums ir koronvīruss, iespējams, ka patiesībā vienkārši ciešat no sezonālas alerģijas vai gripas. Nereti vīrusa simptomi var izpausties arī kā galvas un ķermeņa sāpes, sāpošs kakls un nogurums. retāk koronavīrusa gadījumos novērota caureja un iesnas. Koronavīrusam nav raksturīga šķaudīšana, tā portālam Healthline.com stāsta sertificēta farmakoterapijas speciāliste Lindseja Elmore.

Galvenā pazīme, kas Covid-19 atšķir no pārējiem augšējo elpceļu vīrusiem, ir elpas trūkums, kas rodas pirms pneimonijas attīstības. Parasti gripa vai saaukstēšanās neizraisa elpas trūkumu, ja vien tā nav progresējusi līdz sekundārai bakteriālajai pneimonijai.

Galvenā pazīme, kas Covid-19 atšķir no pārējiem augšējo elpceļu vīrusiem, ir elpas trūkums, kas rodas pirms pneimonijas attīstības.


Saaukstēšanās gadījumā vispirms simptomi izpaužas kā ķermeņa sāpes un sāpošs kakls, tekošs deguns un šķaudīšana. Saaukstēšanās gadījumā nav apgrūtināta elpošana un caurejas. Tāpat reti būs jūtamas galvassāpes.

Uga Dumpis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un LU profesors,  TV sižetā uzsver, ka Covid – 19 smagākā komplikācija ir plaušu karsonis jeb pneimonija, kas turklāt ļoti ieilgst uz vairākām nedēļām. 

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule Twitter precizē, kā atpazīt pneimoniju. 
 


Par pneimoniju jeb plaušu karsoni lasi arī rakstā "Klepus, kuru paša spēkiem neizārstēt: bīstamā pneimonija jeb plaušu karsonis" 

 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas