Aicinām piedalīties fotokonkursā „Tētis Latvijā”!

 29. janvāris 2019 8:00 Ziņa

Vai arī Tu esi tāds tētis, kas daudz laika pavada kopā ar bērniem? Vai Tu mēdz reizēm aizdomāties par savu lomu ģimenē un to, kā veidojas attiecības ar bērniem?
Zviedrijas vēstniecība izsludina atklātu uzaicinājumu tēviem Latvijā un ielūdz papildināt ar savām fotogrāfijām drīzumā plānotās fotoizstādes „Tētis Zviedrijā” un „Tētis Latvijā”.
 Foto: Johans Bēvmans. „Tētis Zviedrijā” ir zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana veidota izstāde, kas tiecas izpētīt un izskaidrot, kāpēc Zviedrijā tēvi izvēlas palikt mājās, lai aprūpētu bērnus, un ko šī pieredze devusi tiem tēviem, kas šādu iespēju izmantojuši. Izstāde šogad būs apskatāma Latvijā, turklāt tiks veidota līdzīga izstāde, piedaloties tētiem no Latvijas.


„Tētis Zviedrijā” ir zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana (Johan Bävman) veidota izstāde, kas tiecas izpētīt un izskaidrot, kāpēc Zviedrijā tēvi izvēlas palikt mājās, lai aprūpētu bērnus, un ko šī pieredze devusi tiem tēviem, kas šādu iespēju izmantojuši. Izstāde jau demonstrēta vairāk kā 50 pasaules valstīs. Tagad tā ar prieku tiek vesta uz Latviju un aicināti arī tēvi no visas Latvijas iesūtīt savus fotomirkļus topošajai paralēlajai izstādei „Tētis Latvijā”.

Lai piedalītos:

  • Uzņem (vai atrodi nesen uzņemtu) fotogrāfiju, kur tu esi redzams kopā ar savu bērnu vai bērniem, vai kur kāds cits tētis Latvijā redzams kopā ar savu bērnu/bērniem;
  • Uzraksti īsu aprakstiņu/moto par to, kā Tu raugies uz savu tēva lomu ģimenē;
  • Iesūti fotogrāfiju (vienu foto) ar aprakstu Zviedrijas vēstniecībai pa elektronisko pastu: ambassaden.riga@gov.se līdz š.g. 3. februārim;
  • Konkursā tiks atlasītas kopumā 15 fotogrāfijas;
  • Fotogfrāfe Anda Krauze tad tiksies ar uzvarētājiem un uzņems profesionālas fotogrāfijas ar tēviem kopā ar bērniem, kas kļūs par daļu no izstādes.

Fotokonkursā aicināts piedalīties ikviens tētis Latvijā! Fotoizstāde „Tētis Latvijā” tiks demonstrēta paralēli ar izstādi „Tētis Zviedrijā” aprīļa mēnesī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pēc tam tā ceļos uz vēl vairākām pilsētām Latvijā.

Dalībnieki tiks ielūgti piedalīties izstādes atklāšanā un plānots uzaicināt arī uz īpašu sarīkojumu Zviedrijas vēstniecībā. 
Fotoizstādes „Tētis Zviedrijā” un „Tētis Latvijā” ir kopdarbs, kas top sadarbībā starp Zviedru institūtu (SI), Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Sīkākām uzziņām par šo projektu: Gaļina Aizvakara, Zviedrijas vēstniecība Latvijā: galina.aizvakara@gov.se
 

 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas