Jūlijā sliktas ūdens kvalitātes dēļ neiesaka peldēties vairākās oficiālajās peldvietās

 10. jūlijs 2017 13:00 Ziņa

Veselības inspekcija informē, ka pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Tūjas peldvietā "Krimalnieki", Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.Foto: Shutterstock.com

Ja kāds šovasar saņemas peldēties, labāk to darīt tīrās peldvietās


Savukārt atbilstoši pašvaldību pasūtītajam un finansētajam monitoringam neoficiālajās peldvietās, paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts ieteikums nepeldēties peldvietā Daugavā pie a/s Kvadrāts un aizliegums peldēties Daugavā, peldvietā Daugavmalas ielas un 15. līnijas krustojumā, Rīgā, Dārziņu apkaimē.


Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta. Par peldvietu ūdens izmeklējumu rezultātiem turpmāk regulāri tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs, kā arī sabiedrība ar plašsaziņas līdzekļu un Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv starpniecību.


Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība - Peldūdens - Peldūdens monitorings, kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.


Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu - no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 7. un 8. augustā.
 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas