Brakstona Hiksa kontrakcijas sākas jau ar 6.grūtniecības nedēļu, bet neviena grūtniece tik ātri tās nesajūt. Daļa grūtnieču šīs kontrakcijas nemana vispār, arī pēdējās grūtniecības nedēļās, jo reti kad tās var raksturot, lietojot vārdu sāpes. Drīzāk būtu jāsaka - viegls dzemdes muskuļu sasprindzinājums, kas bieži vien netraucē ikdienas gaitās.

Jo tuvāk nāk noteiktais dzemdību datums, jo vairāk sieviete var sākt sajust šīs kontrakcijas. Tuvojoties dzemdību dienai, kļūst ritmiskākas un varbūt pat sāpīgākas.


Kā tās atšķirt no īstajām dzemdību kontrakcijām?
Pirmā un galvenā pazīme – Brakstona Hiksa kontrakcijas nekļūst regulārākas un spēcīgākas. Tām vispār nav nekādas regularitātes, un arī ilgums var būt no pāris sekundēm līdz pat vairākām minūtēm. Parasti tomēr to ilgums ir 25 sekundes. Tās samazinās, ja grūtniece paliek miera stāvoklī, atlaižas vai ieiet siltā vannā.

  • Tās nav biežāk kā reizi 3 stundās un desmit reizēm dienā.
  • Dzemdes kakls neveras vaļā, dzemdību ceļi nekļūst vēl mīkstāki.
  • Sajūtas ir iespējams ietekmēt ar pozas maiņu. Citreizi palīdz izkustēšanās, citreiz savukārt tieši pretēji - atlaišanās guļus stāvoklī. Katrā ziņā pozas maiņa var mazināt kontrakcijas. Ja būs sākušās dzemdību kontrakcijas, tās ne ar kādām pozas maiņām ietekmēt nevarēs.

Kā sadzīvot ar  Brakstona Hiksa kontrakcijām?
Izmēģini pozas maiņu, ieklausoties ķermenī un tā vēlmēs. Neuzņemies darbus pāri saviem spēkiem.

  • Izmēģini relaksēties siltā vannā, ja ir tāda iespēja.
  • Padzeries ūdeni, jo kontrakcijas pastiprina dehidrācija, kas var rasties, ja nepietiekoši uzņem šķidrumu. Tātad - ja nepietiekoši dzer, vari sajust spēcīgākas kontrakcijas.
  • Izmēģini lēnu un dziļu elpošanu, centies relaksēties un tādējādi mazināt diskomfortu.
     

Ja rit jau pēdējās grūtniecības nedēļas, un ir sajūta, ka kontrakcijas kļūst spēcīgākas un biežākas (biežāk par četrām reizēm stundā), ja tās pavada pastiprināti izdalījumi, kas pēkšņi ir kļuvuši savādāki, un ir sajūta, ka iegurnī spiež, vai arī jūti regulāras muguras sāpes, kas līdzīgas kontrakcijām, noteikti sazinies ar ārstu vai vecmāti, lai pārbaudītu, vai nav jau sākušās dzemdības.