Pētījums: Regulāra priekšā lasīšana bērnam ietekmē viņa karjeras iespējas nākotnē

Dzēsts lietotājs

Pareizi,ir jālasa priekšā bērniņam grāmats,jo tajā brīdī bērns jūt mammas vai tēta tuvumu,rūpes.

Bet ,lai tas būtu noteicošais lai nākotnē attīstītu kādu nebūt karjeru?!HM...nemaldiniet nu cilvēkus.

Tas KO lasa-attīsta bērna loģisko domāšanu ,kā uzvesties tajā vai citā  dzīves situācijā,bet nezinu nevienu ,kuram kāda nozīme būtu bijusi tam -vai lasa bērnībā grāmatas priekšā ,vai nelasa.

Tas tā-skats no malas uz šodienas ,,gudrībām,,,kuras salasoties šķiet ,ka laikam daudziem tās bērnības sliktas bijušās,un lieliem izaugot gribas lai būtu viss bērnam,kas pašiem nav bijis .Žēl ..Bet lasiet gan,tos brīžus atcerēsieties ar mīļumu-bērni izaug ātri-pat nepamanīsiet ,kā aizskries gadi...

Dzēsts lietotājs

Te jau arī netiek runāts par to, kādu karjeru izvēlēsies - būs grāmatvedis vai inženieris, bet par to, ka, visticamāk, izvēlētajā jomā būs labi panākumi. 

Dzēsts lietotājs

​Sigita Sīle, ja nezināt nevienu, kura dzīvē kādu nozīmi veidojis tas, vai lasa grāmatas bērnībā priekšā, - nenozīmē, ka tā ir kāda universāla lieta. Savu empīrisko pieredzi attiecināt uz pasauli ir, maigi izsakoties, nekritiski. 


Šeit pētījums, kurā piedalījušies 10 % no visas pasaules iedzīvotājiem - apmēram 700 miljoni cilvēku no dažādām pasaules valstīm. Pētījuma dati un rezultāti skaidri rāda, ka rakstpratības līmenis (rakstpratība ietver lasīšanas prasmi, rakstīšanas prasmi un no tā izrietošo spēju izlasīto informāciju likt lietā savā dzīvē) būtiski paredz iespējas strādāt labi atalgotu darbu un būtiski paredz iespēju nenonākt bezdarbnieku biržā. Rakstpratības līmenis būtiski paredz lielākus ienākumus un sociālos ieguvumus. Jums ir iespēja izlasīt šo pētījumu un to likt lietā. 

Dzēsts lietotājs

nu gan problēma! Bez psihologa nevienu lēmumu jaunās ģimenes pašas nespēj pieņemt.  Tiešām smējos par tādu jautājumu. Man tāds jautājums neienāca prātā audzinot bērnus. Lasīju un viss! Vecāku intuīcija pati pasaka priekšā, kad var sākt lasīt pasakas bērnam.

Dzēsts lietotājs

Nu nav tas 100%,pēc pieredzes-mazākajam lasīju priekšā ik vakaru,ar patikšanu klausijās,bet nekāds grāmatu mīļotājs nav,arī literatūra nepadodas,drīzāk IT lietas.Tajā pat laikā lielākie bērni,kuri nevaļas dēļ reti tika aplaimoti ar priekšā lasīšanu-lasa ļoti daudz,iespējams-tāpēc ka meitenes...

LM

Arī vārdu krājumu tas uzlabo.

Kategorijas