Pozitīvā bērna disciplinēšana bez sišanas un kliegšanas

Dzēsts lietotājs

tas viss rakstītais ir pupu mizas. tas bērnam iemāca,tiklīdz viņš sāk runāt,tā runā pretī vecākiem. pa Latvijas laikam,bērnam ir tikai tiesības,bet pienākumi nekādi! Visas un visi gudrie psihalogi un bērnu tiesību aizstāvji, ir auguši un izaudzināti(savienības laikos). ja vajadzēs un būs pelnīts, mans bērns dabūs,no manis pa dirsu,pēc maniem ieskatiem. nevis kautkādi ārsti mācīs mani audzināt savu bērnu!

Dzēsts lietotājs

• Ja bērns mēģina atgriezt gāzi, saplēst burku vai paveikt citu darbību, kas apdraud viņa drošību, aizved viņu prom no nedrošām lietām vai vietām. Piedāvā vietā citu — drošu — rotaļlietu, ar ko spēlēties. Nepareizi, ļauj bērnam to izbaudīt,otreiz klāt nelīdīs! jo mazāk ļausi,jo vairāk līdīs!

• Sniedz bērnam tādas izvēles iespējas, ar kurām varat sadzīvot, piemēram, tagad palīdzi uzklāt galdu un pēc tam vari iet laukā spēlēties, vai tu vari neklāt galdu un neiet laukā spēlēties. Svarīgi bērnam dot ne vairāk kā divas izvēles, lai viņš neapjūk, piemēram, tu vari vilkt rozā zeķītes vai baltās zeķītes.kādas tur divas izvēles?klāsi galdu iesi,neklāsi neiesi.tīra piespiešana,izvēles iespējas pēc bērna garastāvokļa. Bet ja bērns pats velk zeķītes,pēc savas izvēles. dzīvojot gan iekšā gan ārā? piemēram,uzklāt galdu un iet ārā,vai neuzklāt un neiet. tas ir vēl sūdīgāk un sliktāk nekā es viņus audzinu. bet,vispār"kā kautkāda psiholoģe,var mani macīt,kā man audzināt savus bērnus? neviens no vi'ņiem nav vienāds!!!mani bērni nav tādi paši kā jūsu bērni. savus audzini kā uzskatu par pareizu,un citus nemācu.

• Bērni dažreiz niķojas, lai panāktu tavu uzmanību. Nepadodies viņiem. Ignorē šādu bērna uzvedību, ja vien viņš nenodara sev pāri.

bērns nav muļķis,sev pāri viņš nenodarīs!!!!!

• Pasaki savam bērnam, ka dusmojies par viņa uzvedību, nevis uz viņu kā bērnu. Piemēram, „Man ļoti nepatīk, ka tu neesi sakārtojis istabu”, nevis „Tu esi ļoti nekārtīgs!”. Vai arī — „Man šķiet, ka tāda rīcība ir muļķīga”, nevis „Tu nu gan esi muļķis!”. pārgudri, no jūsu mutes tas tiešām ir pārgudri..................

• Par noteikumu pārkāpšanu neatļaujiet bērnam skatīties TV, rotaļāties laukā vai runāt pa telefonu. kā psiholoģei,vajadzēja zināt, ka tik veciem bērniem vispār nevajadzētu ļaut skatīties TV,un kur nu vēl kautkādu telefonu. takā dzīvoju laukos, kur bērni katru dienu ir laukā, MAN nevajadzētu viņiem ļaut nākt iekšā?

• Ja bērns salauž kādu rotaļlietu, ar to nevīžīgi un nežēlīgi spēlējoties, nepērc vietā jaunu. Lai viņš mācās saprast tās vērtību. nepērku,bet ārā arī nemetu. pēc 1-2nedēļām '''bērns'' spēlējas ar to pašu mantu. un viņa ir mīļāka par jaunu mantu.

• Ja bērns sagrēkojies, liec, lai viņš sēž krēslā un neceļas no tā tikpat minūtes, cik viņam ir gadu (piemēram, četras minūtes, ja bērnam ir četri gadi). Novieto šo krēslu garlaicīgā, taču bērnam drošā vietā. muļķības,panāksi tikai to,ka bērns no Tevis izvairīsies,un slēps patiesību

• Ja bērns kliedz, maigi, bet stipri turi viņu sev klēpī un pašūpo, līdz viņš nomierinās.

• Praktizējiet to, ko paši sludināt un mācāt. Bērni vislabāk mācās no jūsu piemēra. Tu vari simtiem reižu stāstīt bērnam, ka nedrīkst šķērsot ielu, degot sarkanajai gaismai, bet, ja bērns vienu reizi redzēs, ka tu pats nesagaidi iedegamies zaļo gaismu, visas tavas gudrās runas būs vējā.

• Izstrādājiet ģimenes noteikumus kopā, ieklausoties arī bērna viedoklī. Pieliec tos visiem labi redzamā vietā. Ja bērns vēl neprot lasīt, atzīmē tikai pašus svarīgākos noteikumus, un, lai bērns tos atpazītu, kopā uzzīmējiet ilustrāciju katram no šiem noteikumiem. šeit 'jums ir taisnība.

• Pēc iespējas vairāk saki bērnam labas lietas, uzslavē viņu. Bērnam jāzina, ne tikai ko viņi izdara slikti vai nepareizi, bet arī ka viņi izdara labi un slavējami. nepareizi. mazotnē pierod pie uzslavām un pie tā ka visu dara pareizi. a kad saskarāss dzdīvē ar visu to,kur vairs nav vecāki kas paļaujās. tad atliek tikai jums pacients!!!

:D :( :(

Dzēsts lietotājs

Manas domas ir tādas:

ja mazais gribātgriest gāzi viņam jāpastāsta kāpēc to nevajadzētu darīt un kādas sekas tam būs tad bērns ar laiku sapratīs ka gāzi nedrīkst aistikt tādēļ ka tā ir kaitīga nevis tādēļ ka Tētis par to sit!

Bet nu tās jau ir manas domas un pieredze,no sākuma jau būs sajūta ka tam nav jēgas bet ap 2.5gadiem mazais to sāks saprast un pat vienaudžiem stāsīs ;)

Dzēsts lietotājs

Ar sišanu nekad neko labu nevar panākt. Ar to var panākt tikai to, ka bērns , augot lielāks, sāks necienīt savus vecākus un baidīties no tiem.

Gribētos zināt, kā gan komentāru autors justos, ja viņam pašam kāds sadotu pa dirsu. Droši vien justos pazemots. Bērns arī tāpat jūtas.

Viena laba patiesība:'' Nedari citam to, ko negribi, la darītu Tev.''

Tas , savukārt, mans viedoklis. 8)

Dzēsts lietotājs

Bērnam ir vajadzīga mīlestība mīlestība un vēlreiz mīlestība,Tad viņš tevi dzirdēs.Otrkārt,nekad viņu nepiekrāp un tad viņš tev ticēs.Audzinu 10gadīgu meitu,jo viņa atteicās dzīvot pie mammas.Mamma paziņoja,ka viņai neesot laika mīlēt,jo jāstrādā un godīgums viņas izpratnē nav nekas.Paiet gads,otrs un mamma saņem bērna pabalstu,bet meitu neatceras ne reizi.Tikai mīlestība vieno tevi ar bērnu.

Dzēsts lietotājs

Man delam ir 5 gadi...junija bus 6...un meitai ir 3g..julija bus 4. Mums ir izstradata sava taktika...kompromis... un kompromiss ir...maza istabina kur ir tikai dazas mantinas.... Par sliktu uzvesanos un neklausisanu ir jasez mazaja istabina vienma pasam... nav ne speles,ne multenes,ne lauka iesana ar draugiem. Tapatas mes pieminam mazo istabinu ja velamies panak kko...tas attiecas ari uz savas istabas sakartosanu un visparejam lietinam kas attiecas uz bernu.

Dels loti labi to visu saprot..ar vinu ir loti viegli parnat. Agrak mums bija lielas grutibas...vins neprata skola uzvesties...katru dienu klausijamies kaa skolotaja sudzejas... Bet tad uzsakam so kompromisu ar ''mazo istabinu''... un tas strada... katru ritu dodties uz skolu parrunajam..kaa ir jauzvedas un kas bus ja bus slikti uzvedies...vins loti labi to saprot!

Tapec vienkarsi iesaku atrast ar bernu kadu kopigu kompromisu...un mierigi izrunaties! Kliegsana un sisana tiesam nav nekads risinajums un nav no tiem labakajiem piemeriem.!

Dzēsts lietotājs

[i][/i]Es bieži rājos gan bet tagat meiģinu savādāk visu pa labam un atļauju viņai izvēlēties ,,,,,bet viņa mani vienalga ignorē un sabļauj man ...

Dzēsts lietotājs

Bērna audzināšana ir ļoti grūta padarīšana ehhh...:)

Man ir 4 gadus vecs dēlēns un 1.gads 10.men.liela j-dze.Ir tā, ka parasti mēģinu visu ar viņiem sarunāt pa labam, bet nezinu kapēc nesanāk:( Katru reizi viņi mani vienkārši izaicina uz bals pacelšanu, beigās tad nu visi esam sastrīdējušies un protams ka man par to visu ļoti sāp sirds:( Liekās ka esmu sliktā mamma, kas visu laiku kliedz ;(

Ļoti liels mīnuss mūsu ģimenē ir tas, ja es ko aizliedzu kad bērns ir bijis nepaklausīgs, tad vīrs atļauj un vēl piebilst, ka viņš ir tikai bērns un ka man pašai ir jādomā kā bērnam, lai izprastu viņu:( Neuzskatu ka tas ir pareiz, jo tādā veidā es tieku līdz ar zemi bērna acīs nolīdzināta un nākamajā reizē man nākas klausīties no dēla, ja Tu man neļausi, tētis atļaus:((

Audzināt bērnu pēc psihologa padomiem uzskatu ir galīgs murgs, jo katrs bērns ir savādāks un tad jau katram bērnam būtu vajadzīgs savs personīgais psihoanalītiķis, kas ir spējīgs konkrēti mācīt mani ko un kā man rīkoties atbilstošāsituācijā.

Ļoti bieži jūtos bezpalīdzīga un sevi vainoju ar domu, ka esmu slikta māte:(

1 2

Saistītie raksti

Kategorijas