Foto: mammamuntetiem.lv

Kofeīns uz cilvēkiem, kuri to regulāri nelieto, iedarbojas kā viegls, īstermiņa diurētisks līdzeklis, pētījumos noskaidrots, ka tas nav attiecināms uz tiem, kuri kofeīnu lieto regulāri.


Vai kofeīnu saturoši produkti veicina šķidruma zaudēšanu organismā?

 22. novembris 2013 9:35 Jautājums & atbilde

Dažs dienas laikā izdzer pat piecas kafijas tases dienā. Vai ar to pietiek, lai uzņemtu nepieciešamo šķidruma apjomu un vai kofeīns tomēr papildus neveicina šķidruma izvadīšanu no organisma, skaidro Dr. Andris Brēmanis. 

FOTO: Dr. Andis Brēmanis.

 
Jebkurš kofeīnu saturošs dzēriens pamatā satur ūdeni, tātad – piegādā to organismam. Protams, jāņem vērā, ka kofeīna ietekmē tiek stimulēta nieru darbība, tāpēc ikdienas dzērienu sarakstā paralēli kofeīnu saturošiem dzērieniem jābūt arī ūdenim, zāļu tējām vai sulām.
 
Kofeīns uz cilvēkiem, kuri to regulāri nelieto, iedarbojas kā viegls, īstermiņa diurētisks līdzeklis, pētījumos noskaidrots, ka tas nav attiecināms uz tiem, kuri kofeīnu lieto regulāri. Jāņem vērā, ka nelielās devās (līdz 300 mg/dn) kofeīns darbojas tonizējoši un uzmundrinoši gan garīgi, gan fiziski.
 
Tātad 2-3 stipras kafijas tases dienas laikā vai līdzvērtīgs daudzums citu kofeīnu saturošu dzērienu veicinās darba spējas. Lielākās devās kofeīns var veicināt trauksmes sajūtu, sirdsklauves, sausumu mutē, pastiprinātu svīšanu, miega traucējumus un citas nevēlamas izpausmes.0 Pievienot komentāru


Kategorijas