Knifiņi, kas palīdzēs uzcept satriecošu siera kūku un to saglabāt ilgākam laikam + 12 receptes

Dzēsts lietotājs

Es siera kūkai parasti izmantoju Philadelphia sieru, esmu mēģinājusi ar Valmieras jauno biezpienu, bet tad kūka sanāk nedaudz par mitru, taču tas ir daudz lētāk. Esmu dzirdējusi, ka tiek izmantots arī itāliešu Mascarpone siers, bet manuprāt tas ir nedaudz par treknu, pie tam arī dārgāk.

Dzēsts lietotājs

bet tāpēc taču ir izdomātas dažādas receptes, kas katra paredzēta savai kūkai, jo pēc dažādiem standartiem tās visas var saukt par siera jeb biezpienkūkām (Filadelfijas sieru kūku tiešām labāk gatavot no philadelphia siera, tiramisu - no mascarpone, bet visādas latviskās versijas - no mūsu biezpiena, kas sakults tuvojas augšminētajiem, bet tomēt nav īsti tas:)
 

Dzēsts lietotājs

Man arī piemeties siera kūku drudzis - jau labu laiku eksperimentēju ar dažādām receptēm. Būtisks secinājums - jābūt ļoti uzmanīgiem ar dekorēšanu, viesi, kas ēduši ne vienu vien manu siera kūku, teic, ka daži augļi nomāc lielisko kūkas garšu. Piemēram, ja konservētie persiki bija ļoti maigi un labi, tad zemenes bija par spēcīgu. Tā nu esmu secinājusi, ka labāk šo gardumu nedekorēt vai pasniedzot uzlikt vien mazu augļa gabaliņu.

Dzēsts lietotājs

Philadelphia ir dārgāks nekā citi krējumsieri. Es bieži izmantoju Rama Natural (bez piedevām) vai Rama ar jogurta garšu. Nupat pēdējo reizi izmēģināju arī Kāruma krējumsieru, jo tas bija vislētākais (kūkai vajadzēja 900 gramus!). Tā kā siera kūka bija ar maltiem lazdu riekstiem, garšas atšķirības bija grūti izšķirt. Ar Philadelphia neesmu vēl cepusi nekad :)

Dzēsts lietotājs

Es lieku gan Philadelphia, gan Mascarpone - abus. Ne reizi mani nav pievīlusi! Nedekorēju, bet gan apleju to vēl neatdzesētu ar jogurtu /bez piedevām/.

Dzēsts lietotājs

Kad siera kuka ir atdzisusi, to var parliet ari ar tadu pavisam vienkarsu kremu- skabais krejums+ laima sula+ cukurs.... saldums... skabums- viss pec gaumes... man loti garso :) un kuuka smuki balta sanak :)

Dzēsts lietotājs

Man vislabāk patīk izmantot krievijas sieru, jo saldumus nemīlu... sanāk forša sāļā kūka :))

Kategorijas