Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

      

Receptes » Gatavošana pa soļiem

Gatavošana pa soļiem - klasiskie rauga mīklas pīrāgi (23)

Recepte / Gatavošana pa soļiem  | Skatījumi 283578

Foto: Serjoga, Maikliņš un Natalija

Sastāvdaļas

1. Milti 1 kg
2. Margarīns vai sviests 150 g
3. Piens 500 ml
4. Raugs 50 g
5. Cukurs, sāls
6. Eļļa 50 ml
7. Ola 1 gab

Jau sen gribēju atrast rauga mīklu un pagatavot pīrādziņus. Lielākā daļa rauga mīklas ir jātur vairākas stundas siltumā, un jāraudzē vairākkārt, tas man kaut kā nepiesaistija. Diezgan ilgi meklēju, līdz atradu šo burvīgo recepti, ko nolēmu pagatavot.

Recepte piesaistīja ar savu vienkāršību un arī ar gala rezultāta bildi. Es esmu no tiem, kam svarīgi redzēt kā top un kas top.

Tā nu tapa mani pirmie pīrādziņi. Teikšu, ka mazliet baidījos, kas no tā visa iznāks, bet izrādījās viss gāja tik labi un vienkārš,i un pats galvenais, ka gala rezultāts bija lielisks.

Precizējums sastāvdaļām rauga mīklai:  1kg milti (var aiziet mazliet vairāk); 50g svaigais raugs; 2 tēj.k sāls;  3/4 glāzes cukurs (ja cepsiet ko saldu, tad cukuru pievienojiet vairāk ap 1/2 glāzi)


Pagatavošana:

Siltā pienā izšķīdinām raugu, labi ir maisīt ar putojamo slotinu. Pievienojam olu, izmaisām, pievienojam sāli, cukuru. Izmaisām un atstājam, kamēr izsijājam miltus. Izsijātos miltus lēnām iemaisām piena maisījumā. Atstājam, kamēr izkausējam sviestu/margarīnu, atdzesējam, lai nav karsts. Tas var būt mazliet silts, bet noteikt ne karsts. Sviestam/margarīnam pievienojam eļļu un šo visu lejam iekšā mīklā un izmaisām, izmīcam, ja nepieciešami vēl milti, tad pievienojam - uzmanīgi, nepārcenšamies. Mīklai jābūt mazliet lipīgai, ļoti elastīgai, maigai. Kārtīgi izmīcam. Liekam traukā, kam pārsedzam pārtikas plēvi un dvieli. Cepeškrāsni uzsildam līdz 40 grādiem un izslēdzam. Tur liekam mīklas trauku raudzēties uz stundu.Kamēr mīkla rūgst, pa to laiku varam gatavot pildījumu, kāds nu kuram garšo.Es pagatavoju to, kas bija pieejams mūsu piemājas veikalā - vistas fileja.

Katlā lieku divas vistas filejas, vienu veselu sīpolu, lauru lapas, piparus graudiņos. Vāram, līdz vista mīksta.Tad vistu samaļam gaļas mašīnā, kopā ar vārīto sīpolu. Uz pannas eļļā apcepam vēl vienu sīpolu, tad pievienojam samalto vistu, pasautējam, pievienojam sāli cik nepieciešams. Sautējam neilgi, ap 7 minūtēm.

Kad mīkla jau uzrūgusi, tā palielinās 2,5 - 3 reizes. 3 litru katls bija pilns un gāzās pāri malām. Tā kā tas jāņem vērā liekot traukā, kur raudzēsies, lai ir vieta,kur rūgt.

Mīklu izrullējam, kas nav vienkārši, jo kā izrullēju, tā atkal raujas atpakaļ. Bet tas nekas, mazliet uzberam miltus, ļoti minimāli. Ar glāzi izspiežu aplīti, iepildu vistas pildījumu, labāk nežēlot. Aizlipinām ciet, tā, lai neatveras. Pīrādziņus sagatavojam un atstājam uz 20 minūtēm zem salvetes, lai tie uzbriest (es to neizdarīju, bet tā vai tā sanāca super). Man bija tā - kamēr viena panna cepās, otra rūga. Liekam uz cepampannas, uz kuras uzklāts cepampapīrs, ar šuvi uz leju.Tā kā cepoties tie piepūtīsies, tad liekam ar palielām atstarpēm. Es liku 12 pīrādziņus uz vienas pannas. Sakuļam olu ar mazliet sāli, apsmērējam katru pīrādziņu. Cepam 190 grādos ap 15 minūtēm. Līdz kļūst smuki brūni. Es būtībā laiku neuzņēmu, kamēr cepās viena panna, es pa to laiku gatavoju nākamo un pa to laiku pirmā panna jau bija gatava. Laiks būtībā atkarīgs no pīrādziņu lieluma, kā redziet - man diezgan lieli. Ja būs mazāki, tad ātrāk cepsies.
 

Kopā iznāca 40 lieli pīrādziņi, tie ir ap 10-11 cm gari.

Gatavie pīrādziņi ļoti mīksti,maigi. Mīkla garšo tiešām pēc pīrādziņu mīklas, nevis kā veikala pīrādziņi.

Kamēr man cepās viena panna, otra gatavā pa to laiku tukšojās nemanot.

Autore raksta, ka no šīs mīklas var gatavot kā pīrādziņus, tā arī picas un bulciņas, plātsmaizes - pievienojot vairāk cukuru. Un man tas ar ienāca prātā, jo mīkla tiešām forša, patīkama, nav cieta, nav sausa. Prieks ar tādu strādāt.


Piesakies virtuves jaunumiem!


Autore: Nataša Rogova
Raksts publicēts 19. dec 2010 08:00
Skatīt visas šī lietotāja receptes 

LAPAS KARTE