Dabas muzejā Ukrainas stāstu vakars – aicina ornitologs Mikolu Vasilenko. Dalība bez maksas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ceturtdien, 29. februārī, plkst. 17.00 notiks pasākums "Ukrainas daba un dzīve stāstos. Tikšanās ar ukraiņu ornitologu Mikolu Vasilenko". Pasākums notiks ukraiņu valodā ar tulkojumu latviski.
Dalība pasākumā ir bez maksas.

FOTO: Publicitātes foto

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Laikā, kad demokrātiskā pasaule turpina paust nemainīgu atbalstu Ukrainai cīņā par brīvību, Latvijas Nacionālais dabas muzejs piedāvā sirsnīgu stāstu vakaru un tikšanos ar ukraiņu ornitologu Mikolu Vasilenko. 

 

Pilna apmēra karam Ukrainā sākoties, Mikolu Vasilenko ar ģimeni devās bēgļu gaitās uz Latviju. Kopš 2022. gada jūnija viņš ir muzeja gids un vada ekskursijas par Latvijas un pasaules dzīvniekiem, kā arī apgūst latviešu valodu.

 

Līdz kara sākumam ukraiņu biologs, ornitologs Mikolu Vasilenko dzīvojis Ukrainā un pētījis putnus. Viņš ir pabeidzis Melitopoles Pedagoģisko universitāti, bet studiju gados izgatavojis putnu izbāžņus, kā arī piedalījies Universitātes bioloģijas muzeja veidošanā. 

Vairāk nekā 30 gadus viņš nostrādājis Zaporižjes Nacionālajā universitātē un bijis mugurkaulnieku zooloģijas, medījamo putnu un zvēru bioloģijas pasniedzējs, bet līdzās zinātnieka darbam aizrāvies arī ar mākslu un ilustrējis publikācijas par putniem.

Reklāma
Reklāma

 

 

Stāstu vakarā Dabas muzejā Mikolu Vasilenko stāstīs par Ukrainas dabu un dzīvi, to, kā viņam jau agrā bērnībā veidojusies mīlestība un cieņa pret dabu un īpaša interese par putniem, kā vēlāk ritējušas biologa darba gaitas Zaporižjes universitātē un kādas līdzības viņš novērojis starp Ukrainu un Latviju.

 

Dalība pasākumā ir bez maksas. 

Saistītie raksti