Rīgas Zoo Putnu dienas ir klāt! Šogad būrīti varēs izgatavot arī meža susurim

Nedēļas nogalē, 1. un 2. aprīlī, Rīgas Zoodārzā notiks ikgadējās un daudzu gaidītās Putnu dienas! Šoreiz pasākumam pievienojies vēl viens “galvenais varonis” – meža susuris, kuram apmeklētāji arī varēs veidot būrīti.
Putnu dienas notiks gan Rīgas Zoo, gan filiālē Cīruļi, gan Ogrē.

FOTO: Shutterstock.com

Putnu dienas notiks gan Rīgas Zoo, gan filiālē "Cīruļi", gan Ogrē.

No pulksten 12.00 līdz 16.00 visi interesenti gaidīti Rīgas Zoodārzā, kur “Dzeņa darbnīcā” no zoodārza darbinieku sagatavotajiem materiāliem būs iespēja izgatavot putnu būrīti mazajiem dobumperētājiem – zīlītēm, melnajiem mušķērājiem, zvirbuļiem un citiem – vai reti sastopamajiem, dobumos mītošajiem zīdītājiem – meža susuriem.
 

Papildus ierastajai putnu būrīšu veidošanai, ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu būs pieejama arī uzdevumu grāmatiņa jaunākajiem apmeklētājiem un izglītojoši stendi, 

 

kas pēc pasākuma noslēguma Rīgas Zoodārzā būs apskatāmi pastāvīgi. Pildot uzdevumus grāmatiņā, apmeklētāji uzzinās, kāpēc ir svarīgi saglabāt mežu daudzveidību, kur patīk slēpties meža susurim un to, cik dažādi ir dabisko mežu iemītnieki. Grāmatiņa pieejama 4 valodās – latviešu, angļu, ukraiņu un krievu.
 

Zināšanai

  • Izveidot būrīti aicināti gan lieli, gan mazi, un to pareizi izdarīt palīdzēs zoodārza darbinieki un brīvprātīgie. 
  • Dalība pasākumā ir bez papildu maksas, tomēr nopirkta ieejas biļete negarantē būrīša veidošanai nepieciešamā komplekta saņemšanu, tāpēc nāc uz zoodārzu laikus! 
  • Pareizi izgatavotu putnu būrīti varēs atstāt izlikšanai zoodārzā vai ņemt līdzi un novietot savā dārzā vai citā piemērotā vietā, savukārt visi susuru būrīši tiks nodoti Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, kas tos izvietos šiem dzīvniekiem piemērotās vietās.
Reklāma
Reklāma

 

 

Kā parasti, Putnu dienas gaidāmas arī zoodārza filiālē “Cīruļi” – šoreiz 15. un 16. aprīlī. Pasākumam pievienosies arī trešā norises vieta – “Rīgas meži” jaunais vides izglītības centrs EKVIDO2 Ogrē, kur putnu būrīšus varēs izgatavot 22. aprīlī.

Saistītie raksti