“Knīpas un Knauķi” priecēs bērnus un vecākus ar jaunu koncertuzvedumu “Emociju pētnieki”

Atzīmējot savu 50-to dzimšanas dienu, bērnu vokālā studija „Knīpas un Knauķi” ar programmas Rimi Bērniem mentālās veselības ekspertu atbalstu radījusi muzikālu un reizē interaktīvi izglītojošu rotaļuzvedumu bērniem un viņu vecākiem “Emociju pētnieki”. Tajā caur dziesmām, dejām, sarunām, spēlēm un līdzdarbošanos ikviens aicināts iepazīt, izprast un apzināt daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos. Vasaras laikā muzikālais koncertuzvedums “Emociju pētnieki” būs skatāms un klausāms četrās Latvijas pilsētās – Siguldā, Cēsīs, Jūrmalā un Tērvetē.
Koncertuzvedums “Emociju pētnieki” stāsta par ziņkārīgu meiteni Emmu un drosmīgu knauķi Lukku, kuri kopīgi apceļo un iepazīst 12 emociju planētas.

FOTO: Publicitātes foto

Koncertuzvedums “Emociju pētnieki” stāsta par ziņkārīgu meiteni Emmu un drosmīgu knauķi Lukku, kuri kopīgi apceļo un iepazīst 12 emociju planētas.

““Knīpas un Knauķi” vēlas dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas, kas palīdzētu mums visiem kļūt emocionāli izglītotākiem, mācīties labāk sarunāties, dzirdēt un saprast vienam otru – kā ģimenē, tā draugu un līdzcilvēku lokā. Jebkurās attiecībās liela loma ir vēlmei un mākai sadzirdēt, uztvert un saprast otru cilvēku, lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk. Tāpat katra emocija var būt arī mūsu pašu draugs, ja spējam to atpazīt un izprast,” stāsta projekta idejas autore un Klusuma skolas skolotāja Edīte Putniņa.

 

Savukārt uzveduma mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Sanita Sējāne papildina: “Lai ļautu labāk atpazīt un iepazīt šīs daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos, rotaļuzvedumā “Emociju pētnieki” liela loma ir arī izmantotajiem psiholoģiskajiem aspektiem, apzinātas prakses teorijai un arī praktiskas darbošanās piemēriem.”

 

Koncertuzvedums “Emociju pētnieki” stāsta par ziņkārīgu meiteni Emmu un drosmīgu knauķi Lukku, kuri kopīgi apceļo un iepazīst 12 emociju planētas: 

prieka, dusmu, laimes, bēdu, kautrīguma, draudzīguma, baiļu, miera, uztraukuma, pateicības, skaudības un mīļuma. Uzvedums galvenokārt paredzēts pirmskolas un skolas vecuma bērniem, taču to iespējams vērot arī pašiem mazākajiem klausītājiem un skatītājiem kopā ar saviem vecākiem.

 

Emocijas ir pamats bērna psihoemocionālajai attīstībai. Tās signalizē to, kā mēs uztveram pasauli, kādas ir mūsu vajadzības un vērtības – vai tās ir, vai, gluži pretēji, nav piepildītas, apdraudētas, cienītas. 

Bērni, augot ģimenē ar gana labiem vecākiem, ir emocionāli autentiski - bērns emocijas izjūt dzīvi un intensīvi. Un pieaugušā loma ir pastāstīt, kas tā ir par emociju, kādēļ bērns tā jūtas, un akceptēt šādu bērna izjūtu. 

Patiesu prieku man kā ārstam psihoterapeitam rada emocionālo inteliģenci veicinoši pasākumi - īpaši bērnu auditorijai, jo bērnībā gūtās pieredzes par emociju atpazīšanu, verbalizēšanu un pieņemšanu ieliek nospiedumus turpmākajai dzīvei: pašcieņai, pašvērtībai un empātijai,” stāsta Rimi Bērniem eksperte, ārste psihoterapeite Laura Valaine.

 

Uzvedumā skanēs dziesmas no “Knīpas un Knauķi” albuma “Emociju pētnieki”, kas saņēmis “Zelta mikrofons 2022” balvu un atzīts par gada labāko mūzikas albumu kategorijā “Mūzikas albums bērniem”. Tajā emocijas mūzikas valodā ietvēruši 12 komponisti, no kuriem vairāki radījuši daudzu iemīļotas bērnu dziesmas: Andris Sējāns, Līga Celma, Ģirts Bišs, Laura Jēkabsone, Jānis Šipkēvics, Jānis Ķirsis, Anita Rezevska, Jonita Štoma, Edīte Putniņa, Andris Kontauts, Ēriks Ešenvalds un Sanita Sējāne. Visām dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe. 

Reklāma
Reklāma

 

Gluži kā albums, tā arī koncertuzvedums “Emociju pētnieki” tapis ar programmas Rimi Bērniem atbalstu, uzsverot un vēlreiz atgādinot, cik svarīgi, lai Latvijas nākotni veidotu harmoniski un inteliģenti jauni cilvēki. “Esam priecīgi turpināt mūsu līdzšinējo lielisko sadarbību ar “Knīpām un Knauķiem”, lai gan bērniem, gan vecākiem aktuālā un interesantā veidā sniegtu vērtīgas un ikdienā noderīgas zināšanas par daudzveidīgajām emocijām, kas mīt ikvienā no mums. Muzikālais rotaļuzvedums “Emociju pētnieki” ir skaists turpinājums iepriekš radītajam mūzikas albumam un emociju pētnieku darba lapām, ļaujot vēl vairāk un labāk iepazīt dažādas emocijas,” uzsver Rimi Latvia ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

 

Koncertuzvedums “Emociju pētnieki” norisināsies četrās Latvijas pilsētās:

  • 3. jūlijā plkst. 11.00 Siguldā, Siguldas pils kvartālā;
  • 16. jūlijā plkst.12.00 Cēsīs, Cēsu pilsētas svētku ietvaros;
  • 17. jūlijā plkst. 11.00 Jūrmalā, Raiņa sētā;
  • 20. augustā plkst. 12.00 Tērvetē, Tērvetes dabas parkā.

 

 

Uzveduma “Emociju pētnieki” galvenie varoņi – vokālā studija “Knīpas un Knauķi”. Dzīvo mūziku izpilda profesionālu mūziķu sastāvs – Andris Sējāns (klavieres), Anrijs Grīnbergs (bungas, perkusijas), Roberts Rasa (basģitāra). Režisore, scenārija autore – Inga Cipe. Mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe – Sanita Sējāne. Scenogrāfs – Mārtiņš Meļķis. Skaņu režisors – Artūrs Sedriks Sinkevičs.

 

Dziesmas no albuma “Emociju pētnieki” klausāmas šeit: Emociju pētnieki

Ar plašāku informāciju par koncertuzvedumiem aicinām iepazīties šeit: https://www.facebook.com/emocijupetnieki/

Saistītie raksti