Pakrojas muižā uzzied Baltijā lielākais Pavasara ziedu festivāls

Apburošas krāsas, ziedu šķirņu bagātība un krāšņums – lielākais Pavasara ziedu festivāls Pakrojas muižā ir sācies, piedāvājot aplūkot un izbaudīt vairāk nekā 250 tulpju šķirņu, narcises, hiacintes, muskares un citus ziedus, kas izauguši no 5 miljoniem puķu sīpoliņu 10 ha lielā teritorijā.
Krāšņie ziedi aplūkojami 10 ha lielā teritorijā.

FOTO: Publicitātes foto

Krāšņie ziedi aplūkojami 10 ha lielā teritorijā.

Ziedu burvība slēpjas mirklī, tāpēc nekavējieties ne mirkli un jau šajā nedēļas nogalē un nākamās nedēļas garumā ieplānojiet braucienu uz netālo Pakrojas muižu. Latvijas–Lietuvas pierobežā muižas puķkopji, sadarbojoties ar Nīderlandes pavasara ziedu selekcionāriem, izveidojuši no tiesas iespaidīgus ziedēšanas svētkus. 


Muižas puķkopji vairākus gadus izsapņoto projektu veidojuši, iedvesmojoties un sadarbojoties ar slaveno, Amsterdamā notiekošo tulpju festivālu „Keukenhof“, kur atlasīja un izvēlējās vairāk nekā 250 tulpju un citu izmeklētāko pavasara puķu šķirņu sīpolu un stādu. Īpaša uzmanība šajā projektā ir pievērsta ne tikai krāsu gammai un izmeklētiem ainavas ornamentiem, bet arī ziedu augstumiem un to ziedēšanas periodam.

Festivālā visā ziedēšanas laikā darbojas „Pavasara ziedu galerija“, kurā iespējams dzirdēt profesionālu puķkopju un botāniķu ieteikumus, konsultēties, iegādāties skaistu augu vai ziedu kompozīciju, izbaudīt muižā ražoto jaunības eliksīru vai vienkārši sajust dvēseles mieru. 

Kā jau muižā ierasts, darbojas arī muzejs, kur ir iespēja iejusties 19. gs. noskaņās, darbojoties amatnieku darbnīcās. Tāpat ir iespēja nofotografēties senajā foto studijā, ir aplūkojamas tērpu, smaržu un seno auto motoru kolekcijas, kā arī grezna dzīvo putnu kolekcija.


Pakrojas muiža ir ne vien Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ieguvusi „Gada tūrisma objekts 2019“ un „Gada tūrisma objekts 2021“ nominācijas. 
Muižas teritorijā darbojas arī restorāns-traktieris, kur autentiskā noskaņā iespējams baudīt tradicionālus un mūsdienu Lietuvas ēdienus, kā arī muižā darinātus uzlējumus – liķierus un brandavīnus. 
 

Reklāma
Reklāma

Mazā Nīderlande ir tepat, Pakrojas muižā, tikai 130 km braucienā no Rīgas! 


DARBA LAIKS 
Darbdienās:
   • No plkst. 12:00 līdz 20:00.
   • Biļešu kases ir atvērtas katru dienu no plkst. 12:00 līdz 19:00.
  

Nedēļas nogalēs:
   • No plkst. 12:00 līdz 21:00.
   • Biļešu kases ir atvērtas no 12:00 līdz 20:00.
 

Sīkāka informācija un biļetes šeit